Nicolae Ciucă - 2024

Ultimul meci de verificare, Volei Alba Blaj – Corona Brașov 3-2 | CS Medgidia s-a retras, debutul în Divizia A1 se amână

PSD - Alegeri Prezidențiale 2024

Într-o partidă de verificare disputată în „Alba Blaj” Arena, Volei Alba Blaj a învins Corona Brașov scor 3-2. Un test extrem de util, o confruntare echilibrată în care formația din „Mica Romă” a revenit de la 0-1 și 1-2.

Astfel, Volei Alba Blaj încheie seria jocurilor amicale cu victorii pe linie, săptămâna trecută câștigând cele 3 partide din cadrul turneului internațional pe care l-a organizat. A fost Volei Alba Blaj – Corona Brașov 3-2 (28-26, 20-25, 19-25, 27-25, 15-12)

Acest joc era considerat o ultimă repetiție înaintea debutului în noua stagiune a Diviziei A1, însă Volei Alba Blaj va sta în prima etapă (5 octombrie) întrucât CS Medgidia s-a retras din campionat.

Volei Alba Blaj: Katerina Valkova, Iman Isanovic, Marta Matejko, Mara Leao, Daiana Roman, Drussyla Costa, Alexandra Ciucu (l); Liza Ruban, Raisa Ioan, Lenka Skalicka, Olena Kharchenko, Isidora Kockarevic, Diana Vereș (l), Monika Krasteva, Paula Partnoi, Daria Ocenic.

Informații, foto: Nicu GOGA, Radio Blaj

Click pentru a comenta

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

CIL Blaj a pierdut pe teren propriu cu ACS Tg. Mureș, scor 1-2 (0-0), nou-promovata fiind la al doilea eșec consecutiv, primul în fața fanilor. O înfrângere produsă într-un final incendiar, cu gazdele egalând în minutul 90+5 (Stănilă, din centrarea lui D. Tătar) și primind lovitura în minutul 90+9 (Gliga, o altă rezervă, o faza […]