Vasile Spătariu, noul președinte al Biroului Politic PSD Sebeș: Au votat 250 de delegați
Vasile Spătariu, noul președinte al Biroului Politic PSD Sebeș: Au votat 250 de delegați
Luni, 5 august, la Centrul Cultural „Lucian Blaga” din Sebeș, s-a desfășurat Conferința de alegeri a PSD Sebeș, eveniment la care au participat peste 250 de delegați. Cu această ocazie, a fost ales un nou Birou Politic, avându-l ca președinte pe Spătariu Vasile.
Noua echipă aleasă, promite să aducă o combinație de tinerețe și experiență, formând o echipă unită și performantă. „Vreau ca PSD Sebeș, de acum înainte să intre în orice competiție cu gândul să o câștige. Noi trebuie ca în viitor să fim mult mai pregătiți, mult mai bine organizați, mult mai incisivi din toate puncte de vedere și făcând aceste lucruri, cu siguranță împreună vom reuși!” a transmis Vasile Spătariu pe pagina de Facebook.
„În noua structură de conducere, Vasile Spătariu are susținerea fostului președinte Radu Cristian și împreună vor continua să facă opoziție serioasă în Sebeș, luptând pentru drepturile cetățenilor din municipiu. Îi felicit pe colegii mei pentru maturitatea politică și le doresc mult succes!
Municipiul Sebeș a cunoscut o perioadă de dezvoltare importantă sub conducerea unei administrații social-democrate.
Cu sprijinul unui guvern condus de un premier al PSD, s-au pus bazele zonei industriale care cuprinde importante companii ce asigură locuri de muncă și contribuție la bugetul local. De asemenea, în timpul guvernării PSD, s-a început și finalizat construcția autostrăzii care a transformat Sebeșul într-un important pol de dezvoltare economică” a declarat Corneliu Mureșan pe pagina de Facebook.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Curier Județean
FOTO | Activitățile pompierilor români, specializați în stingerea incendiilor de pădure, continuă în Grecia
FOTO | Activitățile pompierilor români, specializați în stingerea incendiilor de pădure, continuă în Grecia În prima parte a zilei de ieri, 05 august, a avut loc ședința de lucru, la care au participat membrii Celulei de Coordonare a Ofițerilor de Legătură, conducerea modulului din România, precum și conducerea modulului din Republica Moldova. Citește și: VIDEO […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 18 ore
Schimbarea la Față – obiceiuri, traditii și superstiții. De ce e bine să priveşti CERUL în ziua de OBREJENIE şi ce înseamnă dacă vezi BERZE
-
Sportacum 4 zile
În Cupa României, turul secund, în 7 august, Metalurgistul Cugir – CSU Alba Iulia | CSM Unirea Alba Iulia, meci cu CSM Deva
-
Sportacum 3 zile
Partidă de verificare, Retezatul Hațeg – Metalurgistul Cugir 1-6 (1-4) | Set pentru divizionara terță
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
4 august 1919, armata română intră în centrul Budapestei, pentru a înlătura regimul bolşevic a lui Bela Kun. Soldaţii români au pus opinca pe Parlamentul din Budapesta
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
3 august 1601: Bătălia de la Guruslău. Trupele lui Mihai Viteazul obțin victoria împotriva celor conduse de Sigismund Báthory
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
2 august: Ziua Europeană de Comemorare a Holocaustului Împotriva Romilor