Metalurgistul Cugir, a 4-a victorie în amicale, 6-0 cu CIL Blaj! Raica, gol la debut în „roșu-albastru”
Metalurgistul Cugir a obținut a 4-a victorie în amicale, din tot atâtea jocuri, 6-0 (3-0) cu CIL Blaj! Împotriva primei clasate din cel de-al 4-lea eșalon au punctat Bura, P. Păcurar, E. Câmpean (autogol), Raica și Cocan – dublă.
Metalurgistul Cugir a obținut al 4-lea succes din tot atâtea meciuri de verificare disputate în perioada precompetițională, 6-0 (3-0) în deplasare cu CIL Blaj, lider în Liga 4. Până la pauză au marcat Bura, P. Păcurar, E. Cîmpean (autogol, la centrarea lui Șaucă), iar la reluare au înscris Raica (gol la debut al jucătorului venit de la CSM Unirea Alba Iulia 2) și Cocan – dublă. Următorul joc amical va fi vineri, cu CIL Blaj, pe propriul teren.
Tânărul D. Crăciun (Viitorul Sântimbru) nu a rămas în efectiv, „roș-albaștrii” testându-l cu acest prilej pe atacantul Raica (al doilea jucător venit în această iarnă de la echipa secundă a formației albaiuliene, după G. Gavrilă). Pentru formația din „Mica Romă” este al doilea test al iernii cu o divizionară terță, după acel 0-3 cu CSM Unirea Alba Iulia.
CIL Blaj: R. Damian – Ciugudean, Borșoi, E. Cîmpean, R. Trif, Buligă, D. Vlad, Roșian, Cristiu, Nicula, Șușu; au mai jucat Ciorgovean, Dani, Voic, Grama, Țîntea, G. Cioban (ex-Viitorul Sântimbru), Tomuța, Ioo, Mihuț (absenți, din motive medicale, Mihu și A. Cîmpean), Antrenor Daniel Tătar.
Metalurgistul: Herlea – Tăban, Dohotariu, Onaci, Vitinha – Șaucă, Udrea, G. Gavrilă, Cocan – P. Păcurar, Bura; la reluare au mai intrat Csapo, R. Barbu, Kiraly, Barbu, Selagea, Șuteu, Cîrloanță, Raica; nu au jucat Perjeriu, Neagu, Gh. Hăprianu. Antrenor Lucian Itu.
Foto: Metalurgistul Cugir
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Sport
CSU Alba Iulia a repurtat a doua victorie în tot atâtea zile, câștigând la o diferență confortabilă jocul de verificare cu Olimpic Zărnești, scor 4-1 (1-0). Formația universitară s-a impus ieri, cu KSE Târgu Secuiesc, scor 2-0, și ieri și azi marcând Bogdan Minteuan, fiul antrenorului principal Alin Minteuan. Vizitatorii au condus cu 2-0 și […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
25 iulie – Adormirea Sfintei Ana, mama Preasfintei Născătoare de Dumnezeu
-
Actualitateacum 3 zile
Cât de mult alcool consumau românii acum 150 de ani: Ţăranii dădeau vin şi ţuică până şi copiilor mici
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
23 iulie, Ziua Presei Militare Române. Prima publicaţie militară din România s–a înfiinţat pe vremea lui Cuza
-
Opinii - Comentariiacum 9 ore
27 iulie – Sfântul Pantelimon, „doctorul fără de arginţi“. Se mănâncă porumb şi dovlecei, pentru ca oamenii să fie viguroşi în timpul iernii
-
Ştirea zileiacum 4 zile
TITULARIZARE 2024 în Alba: O notă de ZECE CURAT, obținută de un candidat din Alba Iulia. La ce disciplină a concurat
-
Ştirea zileiacum 3 zile
TOPUL NEGRU al liceelor din Alba: Unde s-a intrat cu medii sub 5, la repartizarea computerizată 2024. La trei școli, ultima medie de admitere a fost puțin peste 3