Trei succese externe ale oaspeților în runda a 17-a a Ligii 4, fără a primi gol!

*Cuprirom Abrud – Viitorul Sântimbru 0-6 (0-3). A 4-a victorie la rând și pentru ocupanta locului secund, un set la zero, cu triplă a fostului unirist Cosmin Epure și o dublă Ciprian Brânză, în vreme ce ultima clasată a înregistrat al treilea insucces la rând.. Etapa viitoare, la Galtiu, este derby-ul primelor două clasate;

*Voința Stremț – Performanța Ighiu 0-2 (0-1). În minutul 57, Cerghedean (Voința) a fost eliminat. Primul eșec din retur pentru stremțeni, în vreme ce echipa lui Ștefan Fogoroși a realizat a doua victorie la rând. Partida din etapa trecută, dintre Voința Stremț și Energia Săsciori, pe teren 2-1, a fost omologată la “masa verde”, 3-0, întrucât oaspeții au folosit un jucător în stare de suspendare (Mian).

*CS Zlatna – Hidromecanica Șugag 0-3 (0-1). Formația de pe Valea Sebeșului a cucerit primele puncte externe din retur, o dublă An. Crețu, iar aurarii continuă seria dezamăgirilor: 9 meciuri fără succes, doar 3 puncte strînse (unul în primăvară sub comanda lui Ionel Moldovan).

CSU Alba Iulia, o nouă victorie, 4-1 cu Olimpic Zărnești, a doua sub comanda lui Minteuan

CSU Alba Iulia a repurtat a doua victorie în tot atâtea zile, câștigând la o diferență confortabilă jocul de verificare cu Olimpic Zărnești, scor 4-1 (1-0). Formația universitară s-a impus ieri, cu KSE Târgu Secuiesc, scor 2-0, și ieri și azi marcând Bogdan Minteuan, fiul antrenorului principal Alin Minteuan. Vizitatorii au condus cu 2-0 și […]