Trei succese externe ale oaspeților în runda a 17-a a Ligii 4, fără a primi gol!

*Cuprirom Abrud – Viitorul Sântimbru 0-6 (0-3). A 4-a victorie la rând și pentru ocupanta locului secund, un set la zero, cu triplă a fostului unirist Cosmin Epure și o dublă Ciprian Brânză, în vreme ce ultima clasată a înregistrat al treilea insucces la rând.. Etapa viitoare, la Galtiu, este derby-ul primelor două clasate;

*Voința Stremț – Performanța Ighiu 0-2 (0-1). În minutul 57, Cerghedean (Voința) a fost eliminat. Primul eșec din retur pentru stremțeni, în vreme ce echipa lui Ștefan Fogoroși a realizat a doua victorie la rând. Partida din etapa trecută, dintre Voința Stremț și Energia Săsciori, pe teren 2-1, a fost omologată la “masa verde”, 3-0, întrucât oaspeții au folosit un jucător în stare de suspendare (Mian).

*CS Zlatna – Hidromecanica Șugag 0-3 (0-1). Formația de pe Valea Sebeșului a cucerit primele puncte externe din retur, o dublă An. Crețu, iar aurarii continuă seria dezamăgirilor: 9 meciuri fără succes, doar 3 puncte strînse (unul în primăvară sub comanda lui Ionel Moldovan).

LPS Sebeș U17, eliminare din Cupa României în urma unei înfrângeri la limită

Eliminare din Cupa României în urma unei înfrângeri la limită pentru LPS Sebeș U17 LPS „Florin Fleșeriu” Sebeș U17, echipă pregătită de Doru Oancea, a părăsit cu capul sus Cupa României la fotbal.  În meciul eliminatoriu din sferturile de finală ale competiției, găzduit de Baza Sportivă „Pielarul”, LPS Sebeș U17 a fost învinsă la limită […]