În prologul etapei a 3-a din returul Ligii 4, pe terenul secund al Stadionului „Cetate”, liderul Industria Galda de Jos a învins, dar nu fără emoții tânăra echipă GT Sport Alba Iulia

GT Sport Alba Iulia – Industria Galda de Jos 2-3 (0-1). Liderul a avut oarece dificultăți în partida de pe terenul secund al Stadionului “Cetate”. Nu a mai fost acea diferență de scor din toamnă (7-0), iar tânăra formație GT Sport, la primul eșec din retur, a reușit să egaleze în actul secund, dar dubla rezervei S. Mureșan a fost decisivă, și la gazde Gavrilă reușind o dublă.

În această după-amiază, Voința Stremț – Energia Săsciori 2-1 (1-0). La prima deplasare din retur, primul eșec, în ultimele secvențe (gol M. Cristea, 90), pentru Energia. Voința are maximum de puncte în primăvară și 7 jocuri fără înfrângere, în care a luat 19 puncte);

Duminică, Performanța Ighiu – Kinder Teiuș 2-0 (1-0). Primul succes pentru Ștefan Fogoroși pe banca ighienilor, ce aveau două puncte în ultimele 5 întâlniri. La oaspeții, cu 3 eșecuri în retur, a fost instalat antrenor Femi Williams (30 de ani), fost la Viitorul Vama Seacă

CIL Blaj – Hidromecanica Șugag 5-4 (2-3). Partidă spectaculoasă în “Mica Romă”, cu răsturnări de situații (1-0, 1-1, 2-1, 2-3, 5-3). Blăjenii au câștigat al doilea joc la rând în fața fanilor, după cel de runda trecută cu Viitorul Vama Seacă (4-3), unul derulat sub aceleași coordonate (goluri multe), iar trupa de pe Valea Sebeșului este la al doilea insucces succesiv. Voic (CIL) a ratat un penalty în minutul 12.

*ora 16.00: Inter Unirea – Cuprirom Abrud

*ora 17.00: Viitorul Vama Seacă – CS Zlatna și Viitorul Sântimbru – Spicul Daia Română

Într-o partidă amicală disputată în Slovenia, divizionara terță CSM Unirea Alba Iulia a pierdut cu FC Ittihad Kalba (din primul eșalon al Emiratelor Arabe Unite), scor 1-2 (0-2). Fetița, intrat la pauză a marcat golul „alb-negrilor”, asta după ce în prima repriză s-a consemnat dubla lui Yasser Hassan (7, 41) Gruparea albaiuliană a avut numeroase […]