CS Universitatea Alba Iulia, fără antrenorul Mihai Manea (absent din cauza unui deces în familie) a întâlnit la Galtiu, pe Inter Stars Sibiu, echipă pregătită de brașoveanul Călin Moldovan. Primul test în Alba pentru nou-promovata în Liga 3, revenită din cantonamentul de la Covasna a fost o înfrângere, scor 2-3 (2-2) un rol determinant avându-l blăjeanul Daniel Tătar.

Acesta, la debutul la formația sibiană, a deschis scorul în minutul 16, când a fructificat din apropiere pasa de la Stoia și a centrat la golul egalizator din minutul 45, când a punctat albaiulianul Bratima. Între cele două reușite ale vizitatorilor s-au intercalat golurile lui Bolojan (22) și Al. Petresc (29) – ambele cu execuții de la marginea careului. După pauză a punctat Greavu (50), care a stabilit scorul final al disputei ce a avut loc de ziua lui Bugdan Bucurică (ce a împlinit 37 de ani)

Miercuri, la ora 10.30, tot la Galtiu, studenții evoluează contra divizionarei secunde FC Brașov, ce se pregătește timp de 4 zile în Alba. Tot în aceeași, zi, dar la ora 15.00, stegarii mai întâlnesc pe Viitorul Sântimbru.

CSU: Fl. Șerban – Cunțan, Al. Albu, Kis, Bucurică – Frențiu, Al. Petresc, Bolojan, M. Toma – Herci, Vasinc; au mai intrat Paleoca, Ionică, Amihăesei, Gylien, S. Stan, Cărăbineanu, E. Vlad, R. Popa, Adjani, Al. Bodea; absenți Spînu, Kilyen – probleme medicale. Antrenori Mihai Manea, Nicolae Ghișa și Raul Unchiaș.

Inter: Alchynskyi – Belașcu, Bratima, Oprișor, Barbu, A. Câmpean, Giura, D. Tătar, Stoia, Greavu, Lemac; au mai jucat: Standima, Răcean, Bâra, Boldea, Vochescu. Antrenor Călin Moldovan