CS Universitatea Alba Iulia a remizat, scor 3-3 (2-2), în primul meci de verificare al anului, pe terenul sintetic de la Tg. Secuiesc, cu Olimpic Zărnești („lanterna roșie” din Seria 5). Sutdenții au condus cu 2-0 și 3-2, până la pauză punctând nou veniții Bolojan (32) și Vasinc (36), prima reușită a adversarilor fiind din penalty. În actul secund a înscris pentru 3-2 Al. Bodea (65), însă în final formația din Brașov a reușit să egaleze.

Tot pe același stadion se va disputa vineri, al doilea test amical al iernii, cu AFC Tg.  Secuiesc (locul 8 în Seria 5).

CSU: Fl. Șerban – Kilyen, L. Kis, R. Popa, Cunțan – Al. Petresc, Herci – Frențiu, Bolojan, M. Toma – Vasinc (prima repriză), după pauză au mai intrat Spânu, Amihăesei, Ionică, Al. Albu, Gylien, S. Stan, Cărăbineanu, Al. Bodea, Adjani, E. Vlad, absenți Bucurică și Paleoca – răciți.

În această perioadă CS Universitatea Alba Iulia efectuează un cantonament centralizat timp de 9 zile, la Covasna, până în 5 februarie.

Sursa foto: CSU Alba Iulia (facebook)