Starea de sănătate a muncitorilor răniți în accidentul GRAV de muncă de la Sebeș: Au suferit multiple TRAUMATISME și sunt internați la SJU Alba
Starea de sănătate a muncitorilor răniți în accidentul GRAV de muncă de la Sebeș: Au suferit multiple TRAUMATISME și sunt internați la SJU Alba
Reprezentanții Spitalului Județean de Urgență Alba Iulia au comunicat, la cererea ziuarulunirea.ro, diagnosticele celor 3 vătămați.
Primul pacient are 39 de ani și este din județul Cluj. Bărbatul a fost diagnosticat cu traumatism cranio-cerebral (TCC) grad 0 cu risc, plagă contuză regiunea frontală, traumatism forte toracic cu pneumotorax bilateral. Acesta a căzut de la un nivel la altul, de la circa 6 metri înălțime.
Al doilea bărbat are 20 de ani și este din județul Vaslui. Acesta a fost internat cu traumatism cranio-cerebral (TCC) grad 0, traumatism toraco-abdominal, contuzie bazin și fracturi, provocate prin cădere de la un nivel la altul, de la circa 6 metri înălțime.
Cea de-a treia victimă a accidentului de muncă de la Sebeș este un bărbat de 47 de ani, din județul Vaslui. În urma căderii de la un nivel la altul, de la circa 6 metri înălțime, bărbatul a suferit un traumatism cranio-cerebral (TCC) minor grad 0, contuzie coloană cervico-dorso-lombară, contuzie cot drept cu fractură paletă humerală dreaptă și traumatism toracic cu contuzie pulmonară.
Reamintim că la data de 20 ianuarie 2023, cei trei au suferit un accident de muncă în timpul unor lucrări desfășurate la o societate comercială din Sebeș.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Ştirea zilei
VIDEO | Cum s-a petrecut incidentul în care o fetiță de trei ani a fost grav rănită: A căzut de la etajul unei locații de cazare, din satul Călugărești
Cum s-a petrecut incidentul în care o fetiță de trei ani a fost grav rănită: A căzut de la etajul unei locații de cazare, din satul Călugărești O fetiță de doar 3 ani a fost grav rănită joi după-masa, după ce a căzut de etajul unei locații de cazare din satul Călugărești, comuna Avram Iancu. […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum o zi
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Sportacum 3 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari
-
Opinii - Comentariiacum 21 de ore
18 iulie: Se stingea din viață Regina Maria, femeia care a influențat cel mai mult istoria României