VIDEO ȘTIREA TA| Dorel lovește din nou pe o stradă din Alba Iulia: „Nu indică nici măcar că ți se îngustează banda de mers”
Dorel lovește din nou pe o stradă din Alba Iulia: „Nu indică nici măcar că ți se îngustează banda de mers”
Muncitorii care lucrează la modernizarea drumului au deviat circulația de pe sensul de mers către Bărăbanț, montând un indicator care obliga șoferii să intre pe contrasens.
![YouTube video](https://i.ytimg.com/vi/G6gh1GIMT6M/hqdefault.jpg)
Indicatorul plasat pe banda nu arată că se îngustează banda, doar trimite șoferii pe banda de pe contrasens, unde circulația nu este dirijată de organele de specialitate.
Muncitorii nu sunt foarte prietenoși, având un limbaj demn de un ”Dorel”, înjurând șoferii care nu respectă noile indicații de mers.
Un cititor al site-ului ziarulunirea.ro ne-a trimis pe adresa redacției și un material video în care se poate observa banda de pe care traficul a fost deviat și cum se desfățoară traficul pe contrasens.
„Dorel lovește la construcția de la Mall-ul nou. Mergi liniștit pe banda 2 și apare alt participant la trafic în fata! Dorel a blocat sensul de mers către Bărăbanț și a deviat circulația pe contrasens și pentru participanții la trafic care întra pe pod la Ampoi apare indicator cu lucrări montat după repartizarea de benzi! Acel indicator nu indica nici măcar că ți se îngustează banda de mers! Și angajații de acolo au un limbaj frumos!”, ne-a transmis albaiulianul.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Ştirea Ta
VIDEO ȘTIREA TA | Alba fierbe sub codul roșu de CANICULA, la Alba Iulia risipa de apă e în floare: Pistele de biciclete, ”răcorite” de țâșnitorile pentru udarea gazonului
Alba fierbe sub codul roșu de CANICULA, la Alba Iulia risipa de apă e în floare: Pistele de biciclete, ”răcorite” de țâșnitorile pentru udarea gazonului În timp ce mai multe localități din Alba sunt de zile bune fără apă potabilă după raționalizarea consumului de către operatorul APA CTTA Alba, la Alba Iulia continuă risipa. Citește […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum o zi
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Sportacum 3 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari
-
Opinii - Comentariiacum 17 ore
18 iulie: Se stingea din viață Regina Maria, femeia care a influențat cel mai mult istoria României