FOTO| Nicoleta Cioara, noul viceprimar al comunei Ciuruleasa, aleasă de către consilierii locali
FOTO| Nicoleta Cioara, noul viceprimar al comunei Ciuruleasa, aleasă de către consilierii locali
Nicoleta Cioara, consilier local la cel de-al treilea mandart, a fost aleasă ca viceprimar al comunei Ciuruleasa.
„Consilierii locali au ales-o în funcția de viceprimar al comunei Ciuruleasa pe doamna Nicoleta Cioara, o persoană muncitoare, cunoscută în comunitatea noastră pentru hărnicia de care a dat dovadă mereu.
Miercuri a fost ziua în care primăria comunei Ciuruleasa și-a întregit echipa, noul viceprimar va aduce plusvaloare și va fi aproape de oameni. O felicit pe doamna Nicoleta, pentru că a fost opțiunea colegilor, dar și pe aleșii locali pentru decizia luată.
Țin să precizez, pentru prietenii din mediul online, care nu locuiesc în Ciuruleasa și nu au de unde să cunoască acest aspect, că nu există nicio legătură de rudenie între vechiul și noul viceprimar, ci doar coincidență de nume.
De asemenea, în urma alegerilor locale parțiale, în Consiliul Local au intrat domnii Iulian Golgoț (PSD) și Anca Nicolae Ioan (ALDE), cărora doresc să le urez succes cu această ocazie!”, a transmis primarul Ioan Marius Cioara.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Ştirea zilei
VIDEO | Gest de umanitate la Alba Iulia: Recipiente cu apă pentru animalele străzii, amplasate de o femeie în fața magazinului unde lucrează. ”Și ele sunt suflete și au nevoie de apă”
Gest de umanitate la Alba Iulia: Recipiente cu apă pentru animalele străzii, amplasate de o femeie în fața magazinului unde lucrează. ”Și ele sunt suflete și au nevoie de apă” Și animalele suferă cumplit în perioada de caniculă și nu sunt afectate de temperatuirle sufocante de afară, nu doar oamenii. Pe Bulevardul Transilvaniei din Alba […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 9 ore
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
13 iulie | Ziua internațională a rock-ului. Cum s-a ajuns ca această zi să reprezinte rock-ul
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Sportacum 2 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari