Președintele Ion Dumitrel, mesaj pentru cricăuani: „Comuna Cricău rămâne pe mâini bune. Am încredere deplină în Constantin Corodeanu, viitorul primar al comunei!”
Președintele Ion Dumitrel, mesaj pentru cricăuani: „Comuna Cricău rămâne pe mâini bune. Am încredere deplină în Constantin Corodeanu, viitorul primar al comunei!”
Îmi amintesc foarte bine că la începutul anilor 2000 am luat la pas toate satele comunei Cricău și am remarcat faptul că frumusețea locurilor era în contrast supărător cu starea infrastructurii și a serviciilor publice. Din Tibru, Craiva sau Cricău lipsea alimentarea cu apă și gaz, canalizarea, iluminatul public, aproape toate străzile și drumurile erau din pământ și foarte puține erau pietruite.
Iată că în anul 2020 toate acestea sunt de domeniul trecutului. Toate satele comunei au cunoscut în ultimii ani un proces important de dezvoltare, de racordare la utilități, de modernizare a străzilor sau de oferirea de servicii de calitate către cetățeni. Trebuie să amintesc în mod special investițiile în unitățile școlare sau în cultura locală. Pentru toate acestea vreau să mulțumesc primarului Emil Lupșan, care a fost un bun gospodar și echipei pe care e a coordonat-o în cei 16 ani de mandat.
În Constantin Corodeanu, propunerea Partidului Național Liberal pentru funcția de primar al comunei Cricău, am mare încredere că va continua dezvoltarea Craivei, Tibrului și Cricăului și va veni cu dorință și putere de a face lucruri frumoase pentru oameni. În fond, aceasta este menirea celor care fac administrație: să muncească pentru oameni, alături de oameni.
Constantin Corodeanu este omul potrivit pentru viitorul comunei. Am avut onoarea să-i cunosc părinții, oameni cinstiți, harnici, care întotdeauna au fost gata să dea o mână de ajutor. Constantin Corodeanu va avea în mine un partener loial și sunt absolut convins că în următorii ani vom reuși să facem lucruri importante pentru comuna Cricău. Aveți încredere în Constantin Corodeanu cel puțin așa cum am și eu. Cu siguranță, comuna Cricău rămâne pe mâini bune.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Politică Administrație
Suplimentarea numărului de însoțitori ai persoanelor cu handicap grav, la vot în Consiliul Local Alba Iulia
Suplimentarea numărului de însoțitori ai persoanelor cu handicap grav, la vot în Consiliul Local Alba Iulia Consilierii locali din Alba Iulia vor avea de votat în ședința de joi, 25 iulie 2024, un proiect care vizează suplimentarea numărului de posturi pentru asistenții personali ai persoanelor cu handicap grav cu asistent personal, începând cu data de […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
Ce nume se sărbătoresc de Sfântul Ilie 2024. Câți români își sărbătoresc onomastica de Sfântul Prooroc Ilie
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
Legenda Sfântului Ilie, aducătorul de ploi, căruţaşul cerului care fulgeră şi trăzneşte
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
Mesaje de SFANTUL Ilie 2024. Urări, SMS-uri şi felicitări pe care le poţi transmite celor îşi serbează onomastica
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
Mesaje cu URARI de ”La mulți ani” de Sfântul Ilie 2024. Felicitări și idei de mesaje pentru sărbătoriți
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
Cui îi spunem „La mulţi ani” de Sfântul Ilie 2024. Ce nume se sărbătoresc pe 20 iulie
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
Cine a fost Sfântul Ilie, cel care aduce ploaia și umblă pe cer într-un car de foc. Tradiții și obiceiuri de 20 iulie