Liga a IV-a, Voința Stremț a câștigat, după 6 partide, victorie facilă 8-1 cu „lanterna roșie” | Remiză între Metalu Aiud și AFC Micești

În penultima rundă a Ligii a 4-a, Voința Stremț a câștigat, pe teren propriu, cu „lanterna roșie” Dacia Mihalț, punând capăt unei perioade de secetă ce dura de șase etape, o victorie facilă, cea mai detașată a stagiunii, 8-1 (4-1), la egalitate cu scorul administrat altei nou-venite în Liga a 4-a, Nicolae Linca Cergău

La primul meci sub comanda antrenorului Ioan Marcu, au marcat: Epure (8, 55), Rancea (19, 24, 73), Trifa (45), Goangă (65), R. Muntean (67), respectiv B. Mîrza (21)

Metalul Aiud – AFC Micești 1-1 (0-1)

Marcatori: Todea (52), respectiv Iul. Herepean (15) *În minutul 70, B. Moldovan (Metalu) a fost eliminat. După victoria de la Mihalț, aiudenii au remizat pe propriul teren, rămânând cu o singură victorie internă în acest tur, în etapa a a 4-a, cu Energia Săsciori