Liga a IV-a, Voința Stremț, remiză albă cu Olimpia Aiud | Viitorul Sântimbru, a 4-a victorie la rând, 3-0 pe „Aiudelul”

Voința Stremț – Olimpia Aiud, meci contând pentru etapa a 7-a a Ligii a 4-a s-a încheiat egal, fără goluri. În schimb, trupa lui Ștefan Fogoroși a câștigat clar pe „Aiudelul”, cu Metalu

În minutul 90+3, Șușman (Olimpia) a fost eliminat pentru fault din postura de ultim apărător

O remiză albă, amfitrionii nereușind să câștige de trei runde. Olimpicii punctează iar în deplasare după două eșecuri și sunt la a al doilea egal consecutiv.

Metalu Aiud – Viitorul Sântimbru 0-3 (0-1)

Marcatori: Brînză (33, 66), Tănase (55, penalty) *În minutul 90+2, Al. Stan (Viitorul Sîntimbru) a mai ratat un penalty, șutând peste!

Trupa lui Fogoroși a bifat a 4-a victorie consecutivă, fără a primi gol în acest răstimp, una de justețe, cu Brânză în prim plan, iar aiudenii au un singur punct (egal cu Olimpia în derby-ul aiudean), în ultimele 4 confruntări.

La al treilea an consecutiv petrecut pe a treia scenă fotbalistică, CSU Alba Iulia ridică ștacheta, după ce sezonul precedent a evoluat în play-off. Formația universitară l-a adus antrenor principal pe clujeanul Alin Minteuan, care a fost prezentat astăzi, oficial, în cadrul unei conferințe de presă. Rectorul Daniel Breaz a anunțat obiectivele echipei în următorul […]