Joi, ședință la Consiliul Local Sebeș: Majorarea bugetului local pe anul 2018, program de investiții publice pe obiective de investiții, precum și sărbătorirea cuplurilor care au împlinit cincizeci de ani de la căsătorie
Consiliului Local al municipiului Sebes se întâlnește joi, 27 septembrie 2018, ora 14.00, la în sala festivă a Colegiului Național ”Lucian Blaga” Sebeș, în cadrul Ședinței ordinare a lunii septembrie.
Proiectele de pe Ordinea de zi:
1.Proiect de hotărâre privind aprobarea documentației de parcelare a imobilului situat administrativ în Sebeș, extravilan,în locul denumit topic ,,Jan,, înscris în CF nr. 498 Sebeș, nr. parcelă 575/13.
Proiect: iniţiator primar
2.Proiect de hotărâre privind desemnarea reprezentanţilor Consiliului Local al Municipiului Sebeş în Consiliile de Administraţie a Şcolilor din învăţământul preuniversitar de pe raza administrativ-teritorială a Municipiului Sebeş.
Proiect: iniţiator primar
3.Proiect de hotărâre privind modificarea HCL 235/2017 având ca obiect transmiterea dreptului de folosință gratuită asupra terenului situat în Lancrăm ,înscris în CF nr. 76149 nr. cad. 76149 Lancrăm – parcela nr. 65 din folosința d-nei Tulea (Luca) Irina – Ioana în favoarea d-lui Chiorean Nicolae – Alin.
Proiect: iniţiator primar
4.Proiect de hotărâre privind transmiterea dreptului de folosinţă gratuită asupra terenului situat în Lancrăm str. Salciei nr.5, înscris în CF 76143 – nr.top 76143 parcela 59 din folosinţa Familiei Iancu Gheorghe și Iancu Maria-Bianca în folosința d-nei Dumitru Alexandra-Larisa..
Proiect: iniţiator primar
5.Proiect de hotărâre privind alocarea sumei de 500 lei/familie, cuplurilor din Municipiul Sebeș,care au împlinit în anul 2018 cincizeci de ani de la căsătorie.
Proiect: iniţiator primar
6.Privind desemnarea reprezentanţilor Consiliului Local al Municipiului Sebeş în Comisiile de Evaluare și Asigurarea Calității, ce se vor constituii la nivelul Instituțiilor din învăţământul preuniversitar de pe raza administrativ-teritorială a Municipiului Sebeş
Proiect: iniţiator viceprimar
7.Proiect de hotărâre privind majorarea bugetului local pe anul 2018 și a Programului de investiții publice pe obiective de investiții,pe surse de finanțare pe anul 2018 și estimări pe 2019 – 2021.
Proiect: iniţiator primar
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Curier Județean
Sprijin financiar pentru victimele infracțiunilor sexuale: Vouchere de până la 18.500 lei
Sprijin financiar pentru victimele infracțiunilor sexuale: Vouchere de până la 18.500 lei Victimele infracțiunilor sexuale pot beneficia de un sprijin financiar de până la cinci salarii minime brute, adică suma de 18.500 lei. Pentru a primi acești bani, este necesar ca persoana respectivă să depună o cerere la Tribunalul de unde are domiciliu. Citește și: […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 23 de ore
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Sportacum 2 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari
-
Opinii - Comentariiacum 11 ore
18 iulie: Se stingea din viață Regina Maria, femeia care a influențat cel mai mult istoria României