CSȘ Blaj a remizat în deplasare cu Csikszereda Miercurea Ciuc, și s-a calificat la turneul semifinal pentru juniori B1
CSȘ Blaj, campioana județului Alba la juniori B1,a remizat 1-1 (0-0), în deplasare cu AFK Csikszereda Miercurea Ciuc și s-a calificat în turneul semifinal rezervat juniorilor B1.
În meciul retur, echipa din „Mica Romă” a condus cu 1-0, gol marcat de Daniel Nicula (68), adversarii au primit două cartonașe roșii, dar au egalat în minutul 78. O calificare pe muchie de cuțit, după o dublă dramatică, în primul meci CSȘ Blaj câștigând cu 3-2 (1-0).
„Un rezultat extraordinar, băieții au realizat un meci deosebit, culegând laudele celor prezenți. Mă bucur enorm pentru această calificare„, a declarat antrenorul Ioan Mara.
În ultimii 4 ani, cu excepția sezonului trecut, când a câștigat Olimpia Aiud, CSȘ Blaj a fost mereu campioana județeană la acest nivel competițional. În 2016, sub comanda lui Alin Hancăș, CSȘ Blaj s-a aflat la un pas de calificarea în finala competiției juvenile, pierzând calificarea la golaveraj, după turneul semifinal de la Carei
Antrenorul Ioan Mara a mizat pe formula compusă din Bulucz – Bărbat, Corlea, Dărângă, Vulc – Ov. Oltean, I. Macarie, B. Macarie, Burja – Nicula, D. Paul; rezerve R. Crișan, Oargă, Borcea, Boldea, Jica, M. Maier, Coza, din lot mai face parte Bogin.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Sport
George Cozma (CSȘ Blaj) concurează vineri la Campionatul European Under 18 din Slovacia, în calificările probei de 800 metri La finele acestei săptămâni, aiudeanul George Cozma (CSȘ Blaj), recent medaliat cu bronz la Campionatele Balcanice Under 18 de la Maribor (Slovenia), va lua startul la Campionatul European Under 18, în perioada 18-21 iulie, în Slovacia, […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 23 de ore
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Sportacum 2 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari
-
Opinii - Comentariiacum 11 ore
18 iulie: Se stingea din viață Regina Maria, femeia care a influențat cel mai mult istoria României