Tânăr din Cugir săltat de polițiști după un Revelion cu adrenalină – A furat două autoturisme ca să se plimbe prin oraș. Una dintre mașini a lăsat-o puțin ”șifonată”, în parcare
Poliţiştii din Cugir au luat măsura reţinerii faţă de un tânăr de 20 de ani, din Cugir, care, în noaptea dintre ani, a sustras două autoturisme cu care, fără a poseda permis de conducere, a circulat pe străzile din oraş. Pe unul dintre autoturisme, l-a avariat.
La data de 4 ianuarie a.c., poliţiştii de investigaţii criminale din cadrul Poliţiei Oraşului Cugir au luat măsura reţinerii, pentru 24 de ore, faţă de un tânăr de 20 de ani, din Cugir, care este cercetat sub aspectul comiterii infracțiunilor de furt în scop de folosinţă şi conducere fără permis.
Se pare că, în seara zilei de 31 decembrie 2017, în jurul orei 22.30, acesta, împreună cu alţi doi tineri din Cugir, ar fi sustras un autoturism parcat pe strada 1 Decembrie 1918 din Cugir, l-ar fi condus pe străzile din oraş după care l-a parcat în locul de unde-l luase.
Ulterior, în dimineaţa zilei de 1 ianuarie, în jurul orei 5.00, tânărul ar fi sustras un alt autoturism, ce era parcat pe strada Alexandru Sahia din oraş, l-a condus pe mai multe străzi, iar înainte de a-l parca în locul de unde-l furase, l-a avariat.
Urmează ca azi, 5 ianuarie 2018, tânărul să fie prezentat Parchetului de pe lângă Judecătoria Alba Iulia, pentru dispunerea măsurilor legale.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Curier Județean
Sprijin financiar pentru victimele infracțiunilor sexuale: Vouchere de până la 18.500 lei
Sprijin financiar pentru victimele infracțiunilor sexuale: Vouchere de până la 18.500 lei Victimele infracțiunilor sexuale pot beneficia de un sprijin financiar de până la cinci salarii minime brute, adică suma de 18.500 lei. Pentru a primi acești bani, este necesar ca persoana respectivă să depună o cerere la Tribunalul de unde are domiciliu. Citește și: […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 23 de ore
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Sportacum 2 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari
-
Opinii - Comentariiacum 11 ore
18 iulie: Se stingea din viață Regina Maria, femeia care a influențat cel mai mult istoria României