Liga a IV-a, etapa a 11-a, Sportul Petreşti şi-a revenit, a treia victorie consecutivă! Voința Stremț a făcut scor cu Cuprirom Abrud!

Echipa lui Ştefan Fogoroşi şi-a revenit şi a înregistrat a treia victorie consecutivă, câștigat detașat pe propriul teren cu Metalul Aiud. De asemenea Voința Stremț a făcut scor cu Cuprirom Abrud, câștigând cu 7-1, primul succes în Liga a IV-a în fața fanilor.

Sportul Petreşti – Metalu Aiud 5-0 (1-0)

Marcatori: Bălaș (19), T. Mărginean (62), Javla (80), Mucea (88), Sava (90+2) *În minutul 72, Silea (Metalul) a fost eliminat.

Petreștenii și-au revenit, au repurtat a treia victorie la rând, în vreme ce adversarii suferă, înregistrând al 3-lea eșec succesiv.

Voinţa Stremţ – Cuprirom Abrud 7-1 (5-0)

Marcatori: Rancea (3, 32), Epure (14, 59), Țurcanu (22), I. Popa (44), G. Cerghedean (85), respectiv Miheț (53).

Nou-promovata a făcut scorul rundei pe seama moților, reușind prima victorie din Liga a IV-a în fața propriilor spectatori. Stremțenii veneau după 3 eșecuri la rând și 4 meciuri în care au luat un punct.

CS Zlatna – Rapid Teiuş 6-3 (5-1)

Marcatori: A. Cîmpean (27, 70), D. Cristea (29), An. Mărginean (38), Truță (66), H. Marian (71) respectiv I. Mihălțan (38, 82), D. Costea (77)

Aurarii s-au răzbunat în acest meci pentru eșecul aspru de la Ocna Mureș din etapa trecută, marcând o jumătate de duzină de goluri.

*duminică, 5 noiembrie, ora 11.00: CIL Blaj – Energia Săsciori; ora 14.00: Fortuna Lunca Mureşului – CS Ocna Mureş; ora 16.00, Viitorul Spicul Daia Română – Euro Şpring, Arieşul Apuseni Baia de Arieş – Viitorul Sîntimbru