Liga a 4-a, etapa a 2-a: CIL Blaj – Dalia Sport Daia Română 0-0 | Transalpina Şugag, victorie la Valea Lungă şi lider la golaveraj

Unirea Alba Iulia - Transalpina Sugag 1Remiză albă în „Mica Romă”,între CIL Blaj şi Dalia Sport Daia Română, două echipe care se anunţă printre protagonistele sezonului.

Nou-promovata Transalpina Şugag a învins la Valea Lungă şi cu maximum de puncte, este liderul Ligii a IV-a după două jocuri.

La Lunca Mureșului, Fortuna – Rapid Teiuș 1-1 (0-0): M. Moldovan (90+4, din penalty), respectiv Gh. Râșniță (66).

Gazdele au obținut dramatic primul punct stagional, în ultimele secvențe, dintr-o lovitură de la 11 metri.

Primul gol al întâlnirii a fost înscris de Gh. Râșniță (66), jucător venit de la ASC Pianu în această săptămână.

La Fortuna a debutat cuplul de antrenori Marin Divricean și Ionuț Gall, însă gazdele pot vorbi de ghinion în condițiile în care au lovit de 4 ori barele, prin Zoltan, M. Moldovan, I. Molnar și Iacob (câte două pe repriză)

În alte jocuri din runda secundă a Ligii a IV-a, s-au înregistrat rezultatele:

*CIL Blaj – Dalia Sport Daia Română 0-0;

Un meci dominat de gazde, care au avut şi o bară prin Ad. Voicu (min. 14), CIL Blaj nereuşind însă să spargă reduta lui Ştefan Fogoroşi.

*Gaz Metan Valea Lungă – Transalpina Șugag 0-3 (0-2): Cristurean (51), P. Lazăr (57), M. Domşa (85).

Amfitrionii au rezistat numai o repriză, oaspeţii dezlănţuindu-se la reluare.

*Fortuna Lunca Mureșului – Rapid CFR Teiuș 1-1 (0-0): M. Moldovan (90+4, penalty), respectiv Gh. Râșniță (67)

ora 17.00: Șurianu Sebeș – Energia Săsciori, Sportul Petrești – CS Ocna Mureș, Viitorul Spicul Daia Română – Inter Ciugud.