Liga a 4-a, etapa a 2-a: CIL Blaj – Dalia Sport Daia Română 0-0 | Transalpina Şugag, victorie la Valea Lungă şi lider la golaveraj

Unirea Alba Iulia - Transalpina Sugag 1Remiză albă în „Mica Romă”,între CIL Blaj şi Dalia Sport Daia Română, două echipe care se anunţă printre protagonistele sezonului.

Nou-promovata Transalpina Şugag a învins la Valea Lungă şi cu maximum de puncte, este liderul Ligii a IV-a după două jocuri.

La Lunca Mureșului, Fortuna – Rapid Teiuș 1-1 (0-0): M. Moldovan (90+4, din penalty), respectiv Gh. Râșniță (66).

Gazdele au obținut dramatic primul punct stagional, în ultimele secvențe, dintr-o lovitură de la 11 metri.

Primul gol al întâlnirii a fost înscris de Gh. Râșniță (66), jucător venit de la ASC Pianu în această săptămână.

La Fortuna a debutat cuplul de antrenori Marin Divricean și Ionuț Gall, însă gazdele pot vorbi de ghinion în condițiile în care au lovit de 4 ori barele, prin Zoltan, M. Moldovan, I. Molnar și Iacob (câte două pe repriză)

În alte jocuri din runda secundă a Ligii a IV-a, s-au înregistrat rezultatele:

*CIL Blaj – Dalia Sport Daia Română 0-0;

Un meci dominat de gazde, care au avut şi o bară prin Ad. Voicu (min. 14), CIL Blaj nereuşind însă să spargă reduta lui Ştefan Fogoroşi.

*Gaz Metan Valea Lungă – Transalpina Șugag 0-3 (0-2): Cristurean (51), P. Lazăr (57), M. Domşa (85).

Amfitrionii au rezistat numai o repriză, oaspeţii dezlănţuindu-se la reluare.

*Fortuna Lunca Mureșului – Rapid CFR Teiuș 1-1 (0-0): M. Moldovan (90+4, penalty), respectiv Gh. Râșniță (67)

ora 17.00: Șurianu Sebeș – Energia Săsciori, Sportul Petrești – CS Ocna Mureș, Viitorul Spicul Daia Română – Inter Ciugud.

Inter Unirea, Viitorul Sântimbru și Performanța Ighiu s-au calificat în semifinalele Cupei României

Inter Unirea, Viitorul Sântimbru și Performanța Ighiu sunt primele 3 echipe calificate în semifinalele Cupei României, faza județeană. Ultima echipă va fi decisă luni, în urma disputei dintre Hidro Mecanica Șugag și CIL Blaj. Tragerea la sorți va avea loc marți, 30 aprilie, la sediul AJF Alba. În sferturile de finală partidele au fost echilibrate, […]