VIDEO: Un tânăr din Alba își caută jumătatea la televizor, în cel mai nou sezon al show-ului matrimonial „Mireasă pentru fiul meu”
Cel mai nou sezon al show-ului matrimonial ”Mireasă pentru fiul meu”, difuzat de Antena 1, a debutat sâmbătă, 3 septembrie, iar printre concurenți se află și un tânăr din Blaj, județul Alba. Este vorba despre Marius Daniel Piu, care a intrat în casa MPFM alături de mama lui, Daniela, cu gândul de a-și găsi jumătatea și chiar de a ieși de aici două persoane cu același nume.
Daniel are 24 de ani, se consideră o fire respectuoasă, afectuoasă și iubitoare și a declarat că este hotărât să facă pasul cel mare.
” De la această competiție îmi doresc să îmi găsesc pe cineva, să ne înțelegem, să ne iubim și cel mai important sunt hotărât să mă însor”, a afirmat concurentul.
În cadrul emisiunii, acesta a povestit că ultima lui relație s-a destrămat din cauza lipsei de încredere și că, în momentul de față, familia lui reprezintă un model de viață pentru el.
Întrebată cum ar trebui să fie viitoarea noră, mama lui Daniel a spus că își dorește pentru copilul ei o fată harnică și înțelegătoare.
”Antena1 va difuza în această toamnă un nou format de succes internațional: “May I call you mom?”, cel mai important reality show matrimonial din România. Emisiunea a carei gazdă va Paula Chirilă se va numi “Mireasa pentru fiul meu”.Reality show-ul matrimonial care a reușit să creeze dependență timp de cinci sezoane în rândul telespectatorilor din România, vine mai aproape, la Antena 1. Mireasa pentru fiul meu va aduce din nou în centrul atenției povești de dragoste, întâmplări spectaculoase, reguli dure, confruntări acide, emoții, suspans și multe provocări”, transmit realizatorii emisiunii.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Monden-Clubbing
DUMINICĂ: Ăștia sunt Balcanii – teatru în aer liber, cu Skepsis, în fața Muzeului Național al Unirii Alba Iulia
DUMINICĂ: Ăștia sunt Balcanii – teatru în aer liber, cu Skepsis, în fața Muzeului Național al Unirii Alba Iulia Duminică, 21 iulie 2024, ora 19.30, în fața Muzeului Național al Unirii Alba Iulia, Skepsis vă invită la o o nouă seară de teatru în aer liber! Citește și: Truck Tuning Art 2024: Sute de litri […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 21 de ore
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Sportacum 2 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari
-
Opinii - Comentariiacum 8 ore
18 iulie: Se stingea din viață Regina Maria, femeia care a influențat cel mai mult istoria României