Joi, alte 5 localuri publice din Alba Iulia au fost controlate de primărie. Un singur administrator a fost sancționat
Joi, 5 noiembrie, echipele de control ale Primăriei Alba Iulia au continuat verificările la localurile publice din municipiu. Potrivit reprezentantului administrației locale, dintre cele 5 firme vizate doar una a fost găsită în neregulă, fiind aplicată o amendă de 400 de lei și o decizie de suspendare a activității până la obținerea autorizației.
Unitățile comerciale de alimentație publică verificate sunt:
1. GHEORGHE LIVIU STAR I.I. – pentru activitatea desfăşurată: Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor prin punctul de lucru din Alba Iulia, b-dul Revoluţiei 1989, bl MV 7 – nu deţine autorizaţie pentru alimentaţie publică emisă de Primăria municipiului Alba Iulia. Astfel societatea a fost sancţionata potrivit OG 99/2000, art 73, pct. 1 lit. a cu amendă în sumă de 400 lei şi a fost suspendată activitatea până la obţinerea autorizaţiei.
2. SC MALIV LAV SRL – pentru activitatea desfăşurată: restaurant, prin punctul de lucru din Alba Iulia, b-dul Transilvaniei, bl 3FG deţine autorizaţia pentru alimentaţie publică nr 98/18.05.2011 emisă de Primăria municipiului Alba Iulia.
3. SC ROMANA STADION SRL – pentru activitatea desfăşurată: Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor prin punctul de lucru din Albă Iulia, str Calea Moţilor, bl MV5 deţine autorizaţia pentru alimentaţie publică nr 173/22.08.2013 emisă de Primăria municipiului Alba Iulia.
4. SC ROMCAN SRL – Documentele necesare sunt depuse în vederea obţinerii Autorizaţiei pentru alimentaţie publică, cod CAEN 5610.
5. SC NISA GROUP SRL – Deţine Autorizaţia pentru Alimentaţie publică nr 249/2015, cod CAEN 5610.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Ştirea zilei
VIDEO | Cum s-a petrecut incidentul în care o fetiță de trei ani a fost grav rănită: A căzut de la etajul unei locații de cazare, din satul Călugărești
Cum s-a petrecut incidentul în care o fetiță de trei ani a fost grav rănită: A căzut de la etajul unei locații de cazare, din satul Călugărești O fetiță de doar 3 ani a fost grav rănită joi după-masa, după ce a căzut de etajul unei locații de cazare din satul Călugărești, comuna Avram Iancu. […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum o zi
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Sportacum 3 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari
-
Opinii - Comentariiacum 17 ore
18 iulie: Se stingea din viață Regina Maria, femeia care a influențat cel mai mult istoria României