PSD Alba - Alegeri Locale 2024

Programul jocurilor din „Cupa României”, prima etapă a fazei județene 2016–2017 | Competiţia debutează la Miceşti

AUR - Alegeri Locale 2024

La finele acestei săptămâni, se desfăşoară 27 de jocuri contând pentru etapa întâi a Cupei României, faza judeţeană, meciuri între echipele de Liga a V-a.AS Razboieni Cetate - Viitorul Unirea17

Jocurile se desfășoară într-o singură manșă, pe terenul primei echipe, considerate a fi organizatoare de joc.

În situația în care, după consumarea celor 90 de minute de joc regulamentare, rezultatul este egal, jocul se va prelungi cu două reprize a câte 15 minute fiecare, fără pauză între ele, dar cu o pauză de 5 minute între sfârșitul jocului și prima repriză a prelungirilor. Dacă după reprizele de prelungiri egalitatea se menține, echipa învingătoare va fi stabilită prin executarea loviturilor de departajare.

Echipele sunt obligate să folosească 1 jucător născut după 01.01.1997, pe tot parcursul jocului.

În etapa I au fost înscrise toate echipele de Liga a V-a (34 de echipe). Împerechierea echipelor s-a efectuat după criteriul valoric și geografic.

Etapa I, din cadrul fazei județene de Cupa României, se va desfășura în weekend-ul 29-30 august 2015, de la ora 17.00, după cum urmează:

Sâmbătă – 29.08.2015

AS Decebal Cricău – AFC Micești  (De la ora 15:00) – pe terenul din Micești

CS Industria Galda II – AS Voința Stremț  (De la ora 17:00)

AS Voința Beldiu – AS Viitorul Sântimbru II (De la ora 17:00) – pe terenul din Galtiu

ASC Pianu 2013 II -AS Limbenii Limba (De la ora 17:00)

Duminică – 30.08.2015

AS Viitorul Vama Seacă – AS Fortuna Lunca Mureșului (De la 11:00)

AS Inter Unirea – CS Viitorul Unirea (De la 16:00) – pe terenul din loc. Unirea

AS Crăciunelul de Jos – AS Dacia Mihalț (De la 17:00)

AS Tineretul Șona – AS Nicolae Linca Cergău (De la 17:00)

CS Spicul Bucerdea – AS Viitorul Biia (De la 17:00)

AS Avântul Sâncel – AS Pănade (De la 17:00)

AS Progresul Fărău – AS Războieni Cetate (De la 17:00)

AS Național Rădești – AS Șoimii Ciumbrud (De la 17:00)

AFC Lopadea Nouă – ACS Băgău (De la 17:00)

AS Sportul Livezile – AS Mureșul Gâmbaș (De la 17:00)

AS Sportul Petrești – AS Hidromecanica Șugag (De la 17:00)

AS Viitorul Răhău – AS Independența Cut (De la 17:00)

CS Navobi Alba Iulia – AS Del Dodo Alba Iulia (De la 17:00) – Terenul din Oarda

Sursa: AJF Alba

Avântul Reghin – CSM Unirea Alba Iulia 3-1 (0-0), în penultima rundă din play-out | „Alb-negrii”, la primul eșec din 2024!

Deja campioană a play-out-ului, CSM Unirea Alba Iulia a pierdut primul meci din 2024, 1-3 (0-0), în deplasare cu Avântul Reghin, în penultimul meci al sezonului. Albaiulienii au deschis scorul, dar Avântul a întors rezultatul și a câștigat, toate golurile fiind marcate în ultima jumătate de oră, de jucători intrați în actul secund. În „orașul […]