Ziarul Unirea

Programul jocurilor din „Cupa României”, prima etapă a fazei județene 2016–2017 | Competiţia debutează la Miceşti

La finele acestei săptămâni, se desfăşoară 27 de jocuri contând pentru etapa întâi a Cupei României, faza judeţeană, meciuri între echipele de Liga a V-a.AS Razboieni Cetate - Viitorul Unirea17

Jocurile se desfășoară într-o singură manșă, pe terenul primei echipe, considerate a fi organizatoare de joc.

ELIT

În situația în care, după consumarea celor 90 de minute de joc regulamentare, rezultatul este egal, jocul se va prelungi cu două reprize a câte 15 minute fiecare, fără pauză între ele, dar cu o pauză de 5 minute între sfârșitul jocului și prima repriză a prelungirilor. Dacă după reprizele de prelungiri egalitatea se menține, echipa învingătoare va fi stabilită prin executarea loviturilor de departajare.

Echipele sunt obligate să folosească 1 jucător născut după 01.01.1997, pe tot parcursul jocului.

În etapa I au fost înscrise toate echipele de Liga a V-a (34 de echipe). Împerechierea echipelor s-a efectuat după criteriul valoric și geografic.

ADEZIUNE PLUS ALBA

Etapa I, din cadrul fazei județene de Cupa României, se va desfășura în weekend-ul 29-30 august 2015, de la ora 17.00, după cum urmează:

Sâmbătă – 29.08.2015

AS Decebal Cricău – AFC Micești  (De la ora 15:00) – pe terenul din Micești

CS Industria Galda II – AS Voința Stremț  (De la ora 17:00)

AS Voința Beldiu – AS Viitorul Sântimbru II (De la ora 17:00) – pe terenul din Galtiu

ASC Pianu 2013 II -AS Limbenii Limba (De la ora 17:00)

Duminică – 30.08.2015

AS Viitorul Vama Seacă – AS Fortuna Lunca Mureșului (De la 11:00)

AS Inter Unirea – CS Viitorul Unirea (De la 16:00) – pe terenul din loc. Unirea

AS Crăciunelul de Jos – AS Dacia Mihalț (De la 17:00)

AS Tineretul Șona – AS Nicolae Linca Cergău (De la 17:00)

CS Spicul Bucerdea – AS Viitorul Biia (De la 17:00)

AS Avântul Sâncel – AS Pănade (De la 17:00)

AS Progresul Fărău – AS Războieni Cetate (De la 17:00)

AS Național Rădești – AS Șoimii Ciumbrud (De la 17:00)

AFC Lopadea Nouă – ACS Băgău (De la 17:00)

AS Sportul Livezile – AS Mureșul Gâmbaș (De la 17:00)

AS Sportul Petrești – AS Hidromecanica Șugag (De la 17:00)

AS Viitorul Răhău – AS Independența Cut (De la 17:00)

CS Navobi Alba Iulia – AS Del Dodo Alba Iulia (De la 17:00) – Terenul din Oarda

Sursa: AJF Alba

 

Dan HENEGAR

Te-ar putea interesa și:

După un an 2020 în “alb” și “negru”, Daniel Nicula vrea să plece de la Gaz Metan Mediaș pentru a juca mai mult

Pentru Daniel Nicula, puștiul minune crescut la Așezământul Social “Sf. Ghelasie” din Stremț, anul 2020 a fost unul cu lumini… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Industria Galda de Jos – șanse minime de a primi finanțare de la consilierii locali în acest an | Divizionara terță, foarte aproape de abandonul competițional, după aproape 7 ani!

Se prefigurează o iarnă amară pentru Industria Galda de Jos! Conform unor informații neoficiale deocamdată, aleșii locali nu intenționează să… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Unirea Alba Iulia – o primăvară a reconstrucției | “Alb-negrii” își creionează strategia la începutul săptămânii viitoare

Unirea Alba Iulia iernează pe poziția a 6-a a Seriei a 9-a, după un parcurs considerat nesatisfăcător de către oficialii… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Liga a 4-a nu se reia în Alba! Premieră negativă în ultimii 15 ani: fără reprezentantă la barajul pentru Liga a 3-a!

Timpul extrem de scurt avut la dispoziție pentru a desemna o campioană județeană până în 8 mai, chiar și în… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro