Smiley, la Alba Fest: Pe scenă a fost de senzație. Întotdeauna când vin la Alba Iulia mă simt foarte bine
Smiley, cântărețul de muzică ușoară dedicat genului pop și muzicii dace, a spus la finalul celei de-a treia seri de Alba Fest 2015 că ”pe scenă a fost de senzație”, el precizând că întotdeauna când vine la Alba Iulia se simte ”foarte bine”.
Concertul lui Smiley, care a încheiat ultima seară de petrecere a Zilelor Orașului, a fost, probabil, cel mai așteptat de publicul din Piața Cetății.
Smiley a concertat în jur de 60 de minute și a fost chemat pe scenă de prietenul său, Marius Moga, artistul care făcut cinste municipiului Alba Iulia.
Smiley s-a arătat satisfăcut de ceea ce a găsit în Cetatea Alba Carolina și a spus, la final, că se bucură că oamenii îl primesc cu căldură.
Povestea piesei ”Oarecare”, a fost o întâmplare
Răspunzând unei întrebări, Smiley a afirmat că numele piesei ”Oarecare” a venit din întâmplare. ”La început, nu se numea așa. Oamenii de la Telekom au ascultat ideea piesei și au spus că le-ar plăcea să o folosească pentru o campanie pe care ei o dezvoltă; în sensul în care oamenii să dăruiască lucruri fără nici un motiv. Când am auzit-o mi-am dat seama că va fi o piesă care va prinde foarte bine”, a spus cântărețul. El a afirmat că în fiecare zi se simte ”un oarecare”.
Publicul din Alba Iulia
Smiley a afirmat că publicul, în funcție de zonă, Transilvania, Moldova, Banat, Țara Românească, reacționează diferit la anumite piese. ”Din câte mi-am dat eu seama celor din Alba Iulia le-a plăcut piesele ”Acasă”, ”Cai verzi”, ”În Lipsa mea”, ”Preocupat cu gura ta”. În general oamenilor le plac piesele pe care le cunosc. Eu în concerte mai cânt piese pe care oamenii nu le cunosc de la radio”, a conchis cântărețul.
În 6-7 iunie, la Alba Fest, au concertat mai mulți artiști: Sore, Cabron, Dorian, Speak, Alex Velea, formația Radio Killer, muzicianul din Bosnia și Herțegovina Goran Bregović alături de trupa sa, Wedding and Funeral Orchestra și românii de la Mahala Rai Banda.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Monden-Clubbing
DUMINICĂ: Ăștia sunt Balcanii – teatru în aer liber, cu Skepsis, în fața Muzeului Național al Unirii Alba Iulia
DUMINICĂ: Ăștia sunt Balcanii – teatru în aer liber, cu Skepsis, în fața Muzeului Național al Unirii Alba Iulia Duminică, 21 iulie 2024, ora 19.30, în fața Muzeului Național al Unirii Alba Iulia, Skepsis vă invită la o o nouă seară de teatru în aer liber! Citește și: Truck Tuning Art 2024: Sute de litri […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 20 de ore
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Sportacum 2 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari
-
Opinii - Comentariiacum 8 ore
18 iulie: Se stingea din viață Regina Maria, femeia care a influențat cel mai mult istoria României