Liga a IV-a, etapa a 25-a, CIL Blaj – Șurianu Sebeș 0-3 *Oaspeții au urcat pe locul al treilea

În alte două partide din etapa a 25-a a Ligii a IV-a, s-au consemnat rezultatele:

CIL Blaj - Performanta Ighiu3*CIL Blaj – Şurianu Sebeș 0-3 (0-3): A. Lăcătuș (6), Cl. Marcu (28), C. Diaconu (32). Comănici (CIL) a fost eliminat în minutul 90+1

*Rapid CFR Teiuş – Inter Ciugud 1-0 (1-0): A. Trifa (37)

Rezultate:

*FC Miceşti – Mureşul Vinţu de Jos 0-4 (0-3). Au marcat: Răcătăian (14, 53), Cl. Oara (21), P. Muntean (28), zarurile fiind aruncate încă de la pauză.

Vinţenii au avut o confruntare facilă la Miceşti, 4-0 (3-0), formaţia condusă de Mihai Manea bifând 8 victorii consecutive (şi 11 jocuri fără a pierde).

*CS Ocna Mureş – Olimpia Aiud 2-3 (0-2): Kiss (72, 81)/ Coltor (13, 30), Val. Drăgan (65, care a ratat un penalty în minutul 57). Gazdele sunt fixate pe penultima poziție, iar Olimpia este pe locul al 4-lea.

Programul rundei:  *duminică, 10 mai, ora 18.00: Energia Săsciori – Euro Şpring (1-4), Dalia Sport Daia Română – Cuprirom Abrud (2-6), ASC Pianu – CSO Cugir 3-0 (la „masa verde”, 3-1).

În Vinerea Mare, etapă în cel de-al 3-lea eșalon | Vezi programul conjudețenelor

În Vinerea Mare, 3 mai, de la ora 18.00, se dispută o nouă etapă în eșalonul terț, două dintre conjudețene evoluând acasă (CSU Alba Iulia și Industria Galda de Jos), iar celelalte două pe terenuri străine (CSM Unirea Alba Iulia și Metalurgistul Cugir). *CS Universitar Alba Iulia (locul 4, 34 de puncte) – ACS Mediaș […]