PSD ALba: Negruţ vrea să iasă dintr-un anonimat dureros, dar trebuie să lase demagogia deoparte!
Nu demult vorbeam despre soarta jalnică în care a ajuns PMP şi iată că a venit şi reacţia întârziată a deputatului Clement Negruţ, devenit nostalgic după ce colega lui de băncuţă din Camera Deputaţilor, Elena Udrea, se află după gratii. Tot după gratii a ajuns şi cel care i-a luat locul la şefia PMP, Eugen Tomac, care este urmărit penal.
Poate Negruţ se simte singur şi crede că românii au uitat de tăierile de salarii şi pensii decise de Guvernul Băsescu-Boc-Udrea, care nu au dus nicidecum la redresarea economiei, ci la îmbogăţirea celor de la putere – PDL şi la sărăcirea celor care îşi câştigă cu trudă veniturile lună de lună?
După ce în 2012 au primit voturile românilor, iată că s-a ales praful de toate promisiunile electorale ale PMP! Şi ce nu a făcut Udrea pentru a mai câştiga câteva voturi! A dat cu mopul, a făcut sarmale şi chiar a sărit cu paraşuta, dar tot n-a ajuns preşedintele ţării! Acum e suspectată că a furat bani de la bugetul ţării. Udrea e acuzată de trafic de influenţă, luare de mită şi spălare de bani. În dosarul gala Bute, prejudiciul este estimat la peste 2 milioane de euro. După ce a fost reţinută Elena Udrea, Eugen Tomac a „sărit” să-i ia locul şi s-a trezit… urmărit penal, fiind acuzat de abuz în serviciu şi uz de fals.
Şi, ce să vedeţi, rămas fără sprijin, deputatul Negruţ devine lupul moralist! Asta după ce ne spune că ar fi bine să privim în propria ogradă. Pe bună dreptate ne întrebăm: oare el aşa o fi procedat, că realitatea dovedeşte altceva? Vine să ne dea lecţii când din ograda PMP dispar membri, unul câte unul! Şi, simţindu-se deja un lider…, le mai spune oamenilor că PMP vrea să vină la guvernare şi îi amăgeşte cu primisiuni deşarte. Oare care să fie calităţile care îi recomandă pentru guvernare pe cei de la PMP? Cele demonstrate de cei doi lideri ai partidului amintiţi mai sus? Le mai vorbeşte oamenilor despre încredere, după ce au curs promisiunile sale, fie de la PDL, fie de la PMP, şi atât… Aşa că poate ar fi bine dacă, rămas izolat pe scena politică, deputatul Negruţ şi-ar da seama că în loc să fie lupul moralist, mai bine ar vedea bârna din ochiul său, nu paiul din ochiul altuia. Înţelegem că Negruţ îşi doreşte să iasă dintr-un anonimat dureros, că se zbate pentru propria lui personalitate, dar poate ar trebui să lase demagogia deoparte. S-au schimbat vremurile, şi odată cu ele oamenii cărora le cere încrederea!
PSD Alba
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Politică Administrație
Modernizarea sediului Primăriei Mirăslău pentru eficientizare energetică: Investiție de peste 1 milion de lei
Modernizarea sediului Primăriei Mirăslău pentru eficientizare energetică: Investiție de peste 1 milion de lei Administrația comunei Mirăslău, a scos licitația, pe Sistemul Electronic de Achiziții Publice, care prevede modernizarea și eficientizarea energetică a clădirii sediului primăriei. Citește și: Dezvoltarea sistemului informatic în primăria comunei Doștat: Licitație lansată pe SEAP pentru simplificarea procedurilor administrative pentru cetățeni […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum o zi
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Sportacum 3 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari
-
Opinii - Comentariiacum 15 ore
18 iulie: Se stingea din viață Regina Maria, femeia care a influențat cel mai mult istoria României