Volei Alba Blaj-Stiinta Bacau40Antrenorul Darko Zakoc (Volei Alba-Blaj) a suferit primul eşec acasă pe banca echipei din „Mica Romă”, în primul joc al returului, contra campioanei Ştiinţa Bacău, scor 1-3.

Formaţia blăjeană avea şansa să devină liderul campionatului, însă înfrângerea a coborât-o pe poziţia a treia. „Am pierdut meritat, Știința a jucat mult mai bine. Astăzi, nimic nu a funcționat, n-am respectat ideea de joc. Campionatul este lung, nimeni nu e favorit. În privința nou-venitelor, trebuie timp pentru integrare”, a spus tehnicianul sârb. Cu acest prilej, la Blaj au debutat jucătoarele din Serbia Bojana Radulovic și Ivana Djerisilo.

Volei Alba-Blaj are în Divizia A1 trei meciuri externe, cu Unic Piatra Neamţ, Penicilina Iaşi şi CSM Târgovişte, primul fiind sâmbătă, 24 ianuarie, de la ora 18.00.

YouTube video

Într-o partidă amicală disputată în Slovenia, divizionara terță CSM Unirea Alba Iulia a pierdut cu FC Ittihad Kalba (din primul eșalon al Emiratelor Arabe Unite), scor 1-2 (0-2). Fetița, intrat la pauză a marcat golul „alb-negrilor” (49), asta după ce în prima repriză s-au consemnat reușitele lui Yasser Hassan (7) și Salem Rashid (41). Gruparea […]