Deschisă mereu noilor provocări, sârboaica Amela Smajlovic participă la Balul Bobocilor de la Liceul Sportiv.Motto: „Respond to every call that excites your spirit”
Sârboaică, optimistă, curajoasă şi mereu deschisă la provocări. Amela Smajlovic este boboacă la Liceul cu Program Sportiv din Alba Iulia şi participă la bal. Consideră că este o ocazie unică şi s-a înscris în concurs cu gândul de a rămne cu o amintire frumoasă. Spune că spiritul de competiţie a determinat-o să participe la bal. „Îmi plac foarte mult provocările, sunt o persoană competitivă şi prin participarea la acest bal îmi doresc să îmi depăşesc limitele”, spune tânăra.
Este convinsă că faptul că e sârboaică nu îi reduce şansele, şi crede că ar putea câştiga titlul de Miss Boboc. „O să dau tot ce am mai bun”, spune Amela.
Pe viitor îşi doreşte să viziteze cât mai multe locuri, să îşi facă câţi mai mulţi prieteni şi să câştige cât mai multe experienţe noi. Visază să ajungă la o facultate în Londra.
Se caracterizează ca fiind o persoană optimistă şi curajoasă, mereu deschisă noilor provocări. „Când îmi propun ceva, nu mă dau uşor bătută. Sunt sociabilă şi prietenoasă, îmi place să îmi fac prieteni noi pentru a descoperi diferite caractere”, spune despre ea Amela.
Motto-urile ei sunt: „Don´t judge a book by it´s cover´” şi „Respond to every call that excites your spirit”.
În timpul liber, Amelei îii place să se uite la seriale, să citească şi să iasă în oraş cu prietenii.
Dacă vă place Amela Smajlovic şi doriţi ca easă câştige titlul de Miss Ziarul Unirea, daţi LIKE acestui articol. Miss Boboc ziarul Unirea va primi un premiu surpriză la finalul concursului!
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Societate
26 – 28 iulie 2024 | Moto Festival în Poiana cu Goruni, lângă Vinerea: Motoare care mai de care, concurs de ceaune, muzică bună și tombolă cu premii
26 – 28 iulie 2024 | Moto Festival în Poiana cu Goruni, lângă Vinerea: Motoare care mai de care, concurs de ceaune, muzică bună și tombolă cu premii În perioada 26 – 28 iulie 2024 în Poiana cu Goruni de lângă Vinerea va avea loc o nouă ediție a Moto Festivalului organizat de Lupii Singidavei. […]
Secțiune Articole Similare
-
Sportacum 4 zile
Metalurgistul Cugir, în cantonament centralizat, noutăți sub comanda lui Itu: Cunțan, Drîngă și Chițimia
-
Opinii - Comentariiacum 18 ore
25 iulie – Adormirea Sfintei Ana, mama Preasfintei Născătoare de Dumnezeu
-
Actualitateacum 2 zile
Cât de mult alcool consumau românii acum 150 de ani: Ţăranii dădeau vin şi ţuică până şi copiilor mici
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
21 iulie 1821: Se naște la Bacău Vasile Alecsandri, poet, prozator și dramaturg
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
De ce bat clopotele bisericilor catolice din întreaga lume în fiecare zi, la ora 12. Legătura cu Alba Iulia și cu data de 22 iulie
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
23 iulie, Ziua Presei Militare Române. Prima publicaţie militară din România s–a înfiinţat pe vremea lui Cuza