În ultima partidă a rundei a 11-a – Dalia Sport Daia – Olimpia Aiud 2-0 (1-0)

Redactia Ziarului Unirea

După trei eşecuri la rând, elevii lui Paul Ciucă au depăşit Olimpia Aiud, în runda a 11-a a Ligii a IV-a, scor 2-0 (1-0), goluri marcate de N. Găldean (20), Colcer (42), cel mai bun echipier al gazdelor dovedindu-se Mihalache. Au fost utilizate echipele: lDalia Sport (antrenor Paul Ciucă): Ştef – I. Schiau, Colcer, Hileagă, Gh. Schiau, P. Medrea, Benga (77, C. Groza), N. Găldean (73, B. Cerghedean), D. Ianc, Mihalache (65, Bişboacă), I. Ghiorghiu; lOlimpia (antrenor Cristian Biro): Hagiu – Oct. Lazea, Kertesz, Ghirca (46, D. Groza), M. Groza, Bradea, Gâlea, Coltor, Felindean, M. Marian (77, R. Popa), Gh. Muntean. În urma acestui rezultat Dalia Sport se clasează pe locul 7 cu 19 puncte (24-15), iar Olimpia Aiud rămâne pe poziţia a 13-a, cu 8 puncte (10-21). (Mihaela GROZA)