Liga a IV-a pleacă la drum la finele acestei săptămânii *Primul meci al noului sezon: Olimpia Aiud – Performanţa Ighiu!
Liga a IV-a, ediţia 2014-2015 va pleca la drum la finele acestei săptămâni, la start fiind înscrise 16 competitoare, primul meci fiind sâmbătă, 23 august, un adevărat derby, Olimpia Aiud – Performanţa Ighiu.
Înaintea stabilirii ţintarului, participantele au putut opta pentru ziua în care vor să susţină partidele considerate „acasă”, rezultând următoarele doleanţe: *sâmbătă dimineaţa (orele 9.30 – juniorii şi 11.30 – seniorii): Olimpia Aiud şi CIL Blaj; *sâmbătă după-amiaza (luna august, orele 16.00 şi 18.00): Cuprirom Abrud, Rapid Teiuş, CS Ocna Mureş, Mureşul Vinţu de Jos, FC Miceşti şi ACS Şurianu 1945 Sebeş; *duminică dimineaţa (o unică opţiune): Performanţa Ighiu; *duminică după-amiaza (7 echipe): Viitorul Sântimbru, Inter Ciugud, Dalia Sport Daia Română, Energia Săsciori, Euro Şpring, ACS Pianu 2013 şi CSO Cugir (se remarcă faptul că 13 dintre competitoare vor să evolueze în a doua parte a zilei).
În consecinţă, programul rundei inaugurale arată astfel: *sâmbătă, 23 august, ora 11.30: Olimpia Aiud – Performanţa Ighiu; *sâmbătă, 23 august, ora 18.00: CS Ocna Mureş – Dalia Sport Daia Română, Rapid CFR Teiuş – AFC Miceşti, Cuprirom Abrud – Viitorul Sântimbru, Şurianu 1945 Sebeş – Mureşul Vinţu de Jos; *duminică, 24 august, ora 18.00: ACS Pianu 2013 – AS CIL Blaj, Inter Ciugud – Energia Săsciori, CSO Cugir – Euro Şpring. Actualul sezon are 6 nume noi printre combatante, patru dintre ele duelându-se în primul meci, ASC Pianu şi CIL Blaj, respectiv CSO Cugir şi Euro Şpring (foste colege de serie). Întâlniri dificile şi pentru restul debutantelor: FC Miceşti deplasare la Teiuş, Şurianu Sebeş în „Arini”, cu Mureşul Vinţu de Jos.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Sport
FOTO: Corvinul Hunedoara, calificare istorică în Europa League! În turul doi preliminar, duel cu NK Rijeka
Corvinul Hunedoara s-a calificat în turul al doilea al Europa League, după manșa secundă a duelului cu Paksi FC (Ungaria), o calificare istorică pentru „corbii albaștri”. Gruparea de lângă furnale intră in istoria fotbalului românesc fiind prima echipă din eșalonul secund care reușește o calificare în competițiile continentale! Iar în turul următor pe hunedoreni îi […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum o zi
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Sportacum 3 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari
-
Opinii - Comentariiacum 23 de ore
18 iulie: Se stingea din viață Regina Maria, femeia care a influențat cel mai mult istoria României