Sâmbătă, spectacol şi surprize în Sala „Florin Fleşeriu”din Sebeş! *HC Alba Sebeş, la barajul pentru promovarea în Liga Naţională
Divizionara secundă feminină HC Alba Sebeş are sâmbătă, 17 mai, de la ora 18.00, meci în ultima etapă a Seriei B din Divizia A, cu Universitatea Timişoara. Handbalistele pregătite de Alexandru Weber vor încheia stagiunea pe locul al doilea, clasare care le asigură participarea la turneul de baraj pentru promovare (2-4 iunie). De asemenea, duminică, la ora 18.00, vor juca băieţii de la Voinţa Savini Due Sebeş cu Universitatea Cluj, în meciul de sfârşit al stagiunii. „Mulţi nu credeau că vom ajunge aici, dar iată că am reuşit. După 10 ani, Sebeşul are şansa să revină acolo unde îi este locul, în elită. Îi invităm pe toţi suporterii să fie prezenţi alături de noi, pentru a ne bucura împreună de acest prim pas spre eşalonul fruntaş”, a declarat antrenorul Alexandru Weber.
*Acţiunea începe la ora 17.00
Organizatorii îi cheamă încă de la ora 17.00 pe fani la sală, pentru că le-au pregătit o serie de surprize. Astfel în program figurează demonstraţii ale majoretelor de la Şcoala gimnazială nr. 4 „Mihail Kogălniceanu”, dansul sportiv oferit de Centrul Cultural „Lucian Blaga” (instructor Ema Salapi), un zbor inedit cu parapanta în incinta sălii a unui campion naţional, imnul HC Alba Sebeş interpretat de solistul albaiulian „Gino” (Gheorghe Beldean), fiind invitată celebra fanfară din Petreşti pentru intonarea imnului naţional al României, dar şi dansatoarele „Panterele Negre” din Cugir.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Sport
FOTO: Corvinul Hunedoara, calificare istorică în Europa League! În turul doi preliminar, duel cu NK Rijeka
Corvinul Hunedoara s-a calificat în turul al doilea al Europa League, după manșa secundă a duelului cu Paksi FC (Ungaria), o calificare istorică pentru „corbii albaștri”. Gruparea de lângă furnale intră in istoria fotbalului românesc fiind prima echipă din eșalonul secund care reușește o calificare în competițiile continentale! Iar în turul următor pe hunedoreni îi […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum o zi
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Sportacum 3 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari
-
Opinii - Comentariiacum 21 de ore
18 iulie: Se stingea din viață Regina Maria, femeia care a influențat cel mai mult istoria României