În primul joc al etapei a 23-a din Liga a IV-a, Cuprirom Abrud – Mureşul Vinţu de Jos 2-1 *Moţii îşi consolidează locul trei

În prima partidă din etapa a 23-a a Ligii a IV-a, Cuprirom Abrud – Mureşul Vinţu de Jos 2-1 (0-1), goluri marcate de Mornea (60), Olelei (85), respectiv Pâclişan (6).

Vizitatorii, cu antrenorul Gheorghe Medrea suspendat au oferit o replică dârză formaţiei din Apuseni, ce a fost condusă la pauză şi a marcat golul victoriei cu 5 minute înaintea finalului. Mureşul a înregistrat al 7-lea eşec la rând.

Programul rundei: *duminică, 11 mai, ora 11.30: Metalul Aiud – Industria Galda de Jos (în tur, 1-2), Performanţa Alba Iulia – Inter Ciugud (0-2), Energia Săsciori – Viitorul Sântimbru (0-3); ora 18.00: Dalia Sport Daia Română – Rapid CFR Teiuş (0-2), Arena Alba Iulia – CS Ocna Mureş (2-0), Olimpia Aiud stă.

Unirea Ungheni – CS Universitar Alba Iulia 2-3 (0-0), în play-off-ul eșalonului terț!!! Studenții au dat lovitura

CS Universitar Alba Iulia a dat lovitura la Ungheni, la primul joc după despărțirea de antrenorul Bruno Vienescu! Formația din Cetatea Marii Uniri au învins 3-2 (0-0), după un al doilea act de senzație, în care au revenit de la 0-1. Interimatul asigurat de Nicolae Ghișa a adus și prima victorie din play-off, după 4 […]