În primul joc al etapei a 23-a din Liga a IV-a, Cuprirom Abrud – Mureşul Vinţu de Jos 2-1 *Moţii îşi consolidează locul trei

În prima partidă din etapa a 23-a a Ligii a IV-a, Cuprirom Abrud – Mureşul Vinţu de Jos 2-1 (0-1), goluri marcate de Mornea (60), Olelei (85), respectiv Pâclişan (6).

Vizitatorii, cu antrenorul Gheorghe Medrea suspendat au oferit o replică dârză formaţiei din Apuseni, ce a fost condusă la pauză şi a marcat golul victoriei cu 5 minute înaintea finalului. Mureşul a înregistrat al 7-lea eşec la rând.

Programul rundei: *duminică, 11 mai, ora 11.30: Metalul Aiud – Industria Galda de Jos (în tur, 1-2), Performanţa Alba Iulia – Inter Ciugud (0-2), Energia Săsciori – Viitorul Sântimbru (0-3); ora 18.00: Dalia Sport Daia Română – Rapid CFR Teiuş (0-2), Arena Alba Iulia – CS Ocna Mureş (2-0), Olimpia Aiud stă.

Volei Alba Blaj, în semifinalele Diviziei A1

Calificare în semifinalele Diviziei A1 pentru Volei Alba Blaj Volei Alba Blaj a câștigat seria cu Dinamo București în minimum de meciuri și s-a calificat în semifinalele Diviziei A1 la volei feminin. După 3-1, la Blaj, campioana în exercițiu s-a impus cu 3-0 (28-26, 25-21, 25-21) în disputa din Capitală cu Dinamo. În primul parțial, […]