CSO Cugir în drum spre Liga a III-a! Vezi lotul complet care face deplasarea la Oradea
Lotul format din 18 jucători, antrenorul Kilin Alexandru şi oficialii echipei se îndreaptă spre Oradea, acolo unde se va da lupta pentru Liga a III-a. Campioana judeţului Alba va susţine, miercuri, 19 iunie, de la ora 17.30, pe stadionul „Iuliu Bodola” din Oradea partida de baraj cu Rapid Jibou, reprezentanta judeţului Sălaj.
Lotul echipei care face deplasarea este format din:
Portarii – Lăncrănjan Răzvan şi Iancău Marius;
Fundaşii – Radu Ştefan, Şuvaina Cosmin, Ianc Andrei, Oniga Ovidiu, Lupşan Daniel;
Mijlocaşii – Goronea George, Găldean Nicolae, Grozav Daniel, Neagu Marius, Şuteu Alin, Dan Adrian;
Atacanţii – Itu Lucian, Iovănescu Ştefan Andrei, Cîrstean Adrian, Isac Radu, Mihu Valentin;
Cu toate că a luat cartonaş roşu în meciul de la Sântimbru, fundaşul Andrei Teban face deplasarea alături de echipă pentru a susţine reprezentativa Cugirului la cel mai important meci al campionatului.
Oficialii echipei CSO Cugir care fac deplasarea sunt: preşedinte secţia fotbal – Pahone Ciprian, preşedinte Club Sportiv Orăşenesc Cugir – Mihai Adrian, manager sportiv – Petric Bogdan, vicepreşedintele consiliului director – Popa Dan, preşedintele consiliului director – Conţan Mihai şi masorul echipei – Rusu Dorel.
„Suntem gata pentru a aduce spectacolul Ligii a III-a la Cugir şi în judeţul Alba. Băieţii s-au pregătit exemplar, noi (oficialii echipei) am ajuns să-i „visăm noaptea” pe cei de la Rapid Jibou şi suntem pregătiţi pentru acest meci foarte important, pentru oraşul Cugir şi întregul judeţ, de unde sperăm să venim victorioşi” a declarat în timpul deplasării Bogdan Petric, managerul sportiv al echipei din Cugir.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Sport
George Cozma (CSȘ Blaj) concurează vineri la Campionatul European Under 18 din Slovacia, în calificările probei de 800 metri La finele acestei săptămâni, aiudeanul George Cozma (CSȘ Blaj), recent medaliat cu bronz la Campionatele Balcanice Under 18 de la Maribor (Slovenia), va lua startul la Campionatul European Under 18, în perioada 18-21 iulie, în Slovacia, […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum o zi
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Sportacum 2 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari
-
Opinii - Comentariiacum 13 ore
18 iulie: Se stingea din viață Regina Maria, femeia care a influențat cel mai mult istoria României