FC Unirea Alba Iulia a pierdut al doilea joc la zona juniorilor C
FC Unirea Alba Iulia a pierdut astăzi, al doilea joc susţinut la zona juniorilor C de la Tg. Mureş, 0-3 (0-1) cu Liberty Oradea.
Ieri, „alb-negrii” trebuiau să joace cu Ardealul Cluj, însă partida nu s-a disputat, deoarece oficialii celor două echipe nu au prezentat, pe lângă legitimaţii, şi cărţile de identitate ale jucătorilor, caz în care meciul a fost omologat cu 0-3 pentru ambele formaţii. „Am pierdut la un scor de neprezentare, din trei faze fixe. Sunt foarte supărat. La deschiderea scorului, cei din tribună apreciau că balonul a ieşit afară, iar celelelte două goluri au fost marcate pe finalul jocului. Cu excepţia scorului, unul foarte sever, n-a existat diferenţă în teren. S-a simţit oboseala navetei făcute în fiecare zi, în plus au lipsit din motive medicale fundaşii Radu Scrob şi Denis Popa„, a apreciat Vasile Ursu.
Antrenorul Vasile Ursu a mizat pe formula: Suciu – Şandru, Idita, Lupea, Boancă, Hârbea, Uţă, Vonya, Constantin, Nicoară, Iacşa (a mai intrat Davidaş)
*Sportul Sebeş joacă mâine
Cealaltă reprezentantă a judeţului, Sportul Sebeş este la zona 8, la Arad. După eşecul din meciul inaugural, cu Municipal Reşiţa, 1-4 (1-2), elevii antrenorului Doru Oancea vor mai juca cu Cetate Deva (vineri, 7 iunie, ora 16.30). Unirea Alba Iulia a fost repartizată în Zona 9 (la Tg. Mureş) şi va mai juca cu FCM Tg. Mureş (sâmbătă, 8 iunie, ora 11.00).
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Sport
George Cozma (CSȘ Blaj) concurează vineri la Campionatul European Under 18 din Slovacia, în calificările probei de 800 metri La finele acestei săptămâni, aiudeanul George Cozma (CSȘ Blaj), recent medaliat cu bronz la Campionatele Balcanice Under 18 de la Maribor (Slovenia), va lua startul la Campionatul European Under 18, în perioada 18-21 iulie, în Slovacia, […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum o zi
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Sportacum 3 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari
-
Opinii - Comentariiacum 15 ore
18 iulie: Se stingea din viață Regina Maria, femeia care a influențat cel mai mult istoria României