HC Alba Sebeş – CSŞ Slatina – Duminică, ora 18.00, în Sala „Florin Fleşeriu”

Redactia Ziarului Unirea

Duminică, 7 aprilie, de la ora 18.00, în Sala „Florin Fleşeriu” din Sebeş se va disputa partida contând pentru etapa a 21-a a Seriei B din Divizia A de handbal feminin, dintre HC Alba Sebeş şi CSŞ Slatina.

Echipa pregătită de Octavian Achimescu a remizat în deplasare, cu Universitatea Piteşti, scor 26-26, după ce a condus la pauză cu 15-9, golurile fiind marcate de Bianca Bogdan şi Oana Bidaşcu – câte 6, Paula Chirilă – 5, Alexandra Oncu – 4, Andreea Predoi şi Ana Ciolan – câte două, Paula Hoha – 1 (din lot au făcut parte Lenuţa Mormeci, Larisa Comşa – Ioana Pojar, Simina Neag, Delia Paştiu, Ana Ion, Mihaela Tecariu, Andreea Baltag, Ioana Almăşan).

Am avut o primă repriză excelentă, dar apoi, pe fondul unor greşeli de arbitraj ne-am relaxat, iar asta ne-a costat”, a declarat preşedintele Virgil Costea.

De asemenea, au fost două victorii pentru Voinţa Savini Due Sebeş cu Rom Cri Braşov, 34-25 (16-8) şi 32-26 (16-15), golurile fiind marcate de Adrian Ţone – 10, Raul Muntean şi Iancu Mărginean – câte 5, Lucian Nimu  şi  Mihai Macarie – câte 4, Adrian Cunţan – 3, Silviu Morariu – 2, Iulian Grozav – unul (în primul joc), respectiv Cunţan – 8, Macarie 7, Ţone – 6, Vlad Breazu şi Morariu – câte 4, R. Muntean – 2, I. Mărginean – unul (în al doilea joc, ambele întâlniri disputate în aceeaşi zi). În efectivul formaţiei conduse de Alexandru Weber, ce a adunat 13 victorii la rând, s-au mai regăsit Radu Balasz, Liviu Moga, Mihai Muntean, Daniel Drăghiţă – Bogdan Borza, Dănuţ Cutean, Cristian Opincariu). (H.D.M.)

Știri recente din categoria Actualitate

18-19 iulie 2024 | COD GALBEN de FURTUNĂ în Alba și alte județe din țară: Vijelii, grindină, descărcări electrice și averse torențiale

18-19 iulie 2024 | COD GALBEN de FURTUNĂ în Alba și alte județe din țară: Vijelii, grindină, descărcări electrice și averse torențiale ANM A emis joi dimineața o avertizare meteo cod galben de furtună valabil în Alba și alte județe din țară, în intervalul 18 iulie, ora 10 – 19 iulie, ora 02. Citește și: […]