Sorin Bumb: „Nu am nimic cu omul Horaţiu Josan dar Aiudul nu este administrat”
„Obsesia” pe care Sorin Bumb, secretar general adjunct al PDL şi vicepreşedinte al Consiliului Judeţean Alba, o are faţă de primarul liberal din Aiud Horaţiu Josan şi activitatea acestuia s-a manifestat din nou în conferinţa democrat-liberalilor. Bumb, aflat la vârful administraţiei judeţene, a venit special să semnaleze presei şi – prin intermediul ei cetăţenilor, încă o dovadă de proastă administrare a municipiului Aiud, faţă de care susţine că are o afinitate aparte, întrucât este locul copilăriei sale. Cât despre o eventuală candidatură la postul de primar al Aiudului, Sorin Bumb continuă să spună „nu neapărat”, ceea ce face şi mai greu de înţeles consecvenţa cu care Bumb îl taxează pe Josan. „Am fost recent în Aiud şi am văzut că a început să se plombeze, să se arunce banii pe drumul din zona Penitenciarului Aiud. În acest timp pavoazarea podului de la intrarea în Aiud a costat 1 miliard de lei vechi. În loc să se asflateze aproape un kilometru din strada Avram Iancu, s-au pus balustrade şi faianţă la pod. Este chestie de administrare, nu am aboslut nimic cu omul Horaţiu Josan dar Aiudul nu este administrat”, a spus convins vicepreşedintele CJ Alba, Sorin Bumb. El a făcut din nou o comparaţie între Aiud şi Blaj, în timp ce primul nu reuşeşte să atragă bani pentru investiţii, al doilea înfloreşte sub oblăduirea democrat-liberalului Gheorghe Rotar, e adevărat cu sprijin substanţial de la centru şi de la judeţ. (I.P.)
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Societate
O nouă conferință națională „Profesorul Ion D. Lăzărescu”, în octombrie 2024: Cadre inginerești din întreaga țară se reunesc la Cugir
O nouă conferință națională „Profesorul Ion D. Lăzărescu”, în octombrie 2024: Cadre inginerești din întreaga țară se reunesc la Cugir Asociația Generală a Inginerilor din România – Sucursala Alba, pregătește o nouă conferință națională „Profesorul Ion D. Lăzărescu”, la Cugir Asociația Generală a Inginerilor din România (AGIR) – sucursala Alba (cu sediul la Cugir) a […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum o zi
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Sportacum 3 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari
-
Opinii - Comentariiacum 16 ore
18 iulie: Se stingea din viață Regina Maria, femeia care a influențat cel mai mult istoria României