CS Zlatna a retrogradat a doua oară la rând
Gloria II Bistriţa – Seso Câmpia Turzii 2-2 (1-1); Gaz Metan II Mediaş – AFC Odorheiu Secuiesc 2-0 (2-0); CSM Braşov – Unirea Ungheni 2-1 (1-1); FC Cisnădie – Unirea Tărlungeni 1-2 (0-0); FC Zalău – CS ZLATNA 6-4 (4-1): I. Dănilă (22), V. Negrean (27), Teglaş (30), Fl. Sabou (37, 84, penalty), Colcer (58, autogol)/ O. Bucur (8, 49, 52, 67, penalty). Aurarii au uzitat formula: Cocârcă – V. Dârjan, Colcer, G. Toma (46, Fulea), Mânecan – P. Dârjan (76, Borcea), M. Neagu, Kiraly, Amariei – Bota, O. Bucur. De remarcat „careul” (4 goluri într-un meci) realizat de golgheterul zlătnean Olimpiu Bucur (11 reuşite stagionale); Unirea Floreşti – Avântul Reghin 3-2 (1-1); Unirea Dej – FC Baia Mare 2-1 (0-1); Sănătatea Servicii Cluj – a stat.
CLASAMENT
1. FC Baia Mare 28 19 4 5 51-21 61 +19
2. SESO C. TURZII 28 16 9 3 44-15 57 +15
3. FC Cisnădie 28 14 6 8 37-25 48 +6
4. CSM Braşov 28 12 10 6 33-28 46 +4
5. FC Zalău 28 12 7 9 43-37 43 +1
6. Unirea Tărlungeni 28 12 5 11 31-28 41 -1
7. Unirea Ungheni 28 11 7 10 37-38 40 -2
8. Sănătatea Cluj 28 10 7 11 25-40 37 -5
9. Avântul Reghin 28 8 10 10 24-26 34 -8
10. Unirea Floreşti 28 9 7 12 32-36 34 -8
11. Gloria II Bistriţa 28 9 5 14 42-48 32 -10
12. Unirea Dej 28 8 7 13 36-39 31 -11
13. Gaz Metan II 28 8 6 14 25-30 30 -12
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
14. CS ZLATNA 28 7 6 15 37-58 27 -15
15. AFC Odorheiu 28 4 6 18 20-48 18 -24
lAu promovat în Liga a 2-a: FCM Bacău (seria 1), Callatis Mangalia (seria a 2-a), Chimia Brazi (seria a 3-a, FCM Târgovişte nu are drept de promovare), CSM Slatina (seria a 4-a), Luceafărul Oradea (seria a 5-a), Seso Câmpia Turzii (seria a 6-a, FC Maramureş Baia Mare nu are drept de promovare); lAu retrogradat din Liga a 3-a: Luceafărul M. Eminescu (seria 1), Partizanul Merei, Spicul Mopan, ABC Stoicescu (seria a 2-a), FCM Alexandria, Viitorul Chirnogi, Argeşul Mihăileşti (seria a 3-a), FC Drobeta, Triumf Bârca (seria a 4-a), Becicherecu Mic, FC Termo (seria a 5-a), CS ZLATNA, AFC Odorheiu Secuiesc (seria a 6-a).
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
Știri recente din categoria Sport
În Vinerea Mare, 3 mai, de la ora 18.00, se dispută o nouă etapă în eșalonul terț, două dintre conjudețene evoluând acasă (CSU Alba Iulia și Industria Galda de Jos), iar celelalte două pe terenuri străine (CSM Unirea Alba Iulia și Metalurgistul Cugir). *CS Universitar Alba Iulia (locul 4, 34 de puncte) – ACS Mediaș […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
Când pică Paștele ortodox și catolic în 2024 și în următorii ani – calendar
-
Opinii - Comentariiacum 5 ore
Mesaje de Paste fericit 2024. Urări, felicitări și SMS-uri pe care le poţi trimite celor dragi de Sfintele Pasti
-
Opinii - Comentariiacum o zi
Obiceiuri, tradiții și superstiții românești de Paște. Credințe și Superstiții de Paște
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
Mesaje de Florii 2024. Idei de SMS-uri, urări și felicitări care pot fi transmise prietenilor, rudelor şi colegilor care îşi sărbătoresc onomastica
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
Floriile 2025. Duminica Floriilor Ortodoxe și Catolice 2026, 2027. Obiceiuri, tradiții și superstiții
-
Opinii - Comentariiacum o zi
MESAJE DE PASTELE ORTODOX 2023. URARI și FELICITARI frumoase de Învierea Domnului