PSD Alba - Alegeri Locale 2024

Liga a IV-a, Inter Ciugud – Rapid CFR Teiuş 2-0 (0-0) | Succes pentru „interiști”, la ultimul meci acasă al turului

AUR - Alegeri Locale 2024

inter-ciugud-olimpia-aiud-2Inter Ciugud a învins Rapid CFR Teiuş la ultima reprezentanţie internă din acest tur de campionat din Liga a IV-a, scor 2-0 (0-0).

Zarurile au fost aruncate după pauză, când gazdele au punctat prin M. Lupșan (59) și Ad. Păcurar (89), teiușenii având numai 12 jucători.

Inter Ciugud are 4 victorii consecutive, exceptând restanța de la Șugag.

Amfitrionii sunt pe poziția a 7-a, iar feroviarii au coborât pe locul al 12-lea, unul retrogradabil.

FOTO: Familia Pașca-Igna, din Albac, a câștigat „Fotbal în familie” | 16 echipe participante la turneul organizat de AJF Alba Familia Pașca-Igna, din Albac, a câștigat a treia ediție a turneului „Fotbal în familie”. Asociația Județeană de Fotbal Alba, în parteneriat cu Federația Română de Fotbal, Consiliul Județean Alba, CSM Unirea Alba Iulia și Primăria […]