FOTO: Gala Performerilor 2016. Cei mai valoroși dascăli din Alba, premiaţi de Consiliul Județean pentru îndrumarea elevilor cu rezultate remarcabile la olimpiade. LISTA
Un număr de 168 de profesori din Alba, îndrumători ai elevilor olimpici care s-au distins în anul școlar 2015-2016, prin rezultatele remarcabile obținute la olimpiadele și concursurile școlare, au fost premiaţi de Consiliul Judeţean, duminică, 18 decembrie, la Gala Performerilor 2016.
Festivitatea de premiere s-a desfășurat în Sala Mercur Styl din Alba Iulia, iar evenimentul a fost organizat de Consiliul Județean Alba, în colaborare cu Inspectoratul Şcolar Judeţean Alba.
Potrivit organizatorilor, s-au acordat distincții și premii pentru recunoașterea și evidențierea performanțelor obținute de elevii și cadrele didactice de la instituțiile de învățământ din județ, la Olimpiadele Naționale Școlare desfășurate în anul școlar 2015 – 2016, performanțe care au contribuit la promovarea județului Alba, atât în țară cât și peste hotare.
În cadrul galei, au fost de asemenea premiaţi 202 elevi olimpici. VEZI si FOTO: CEI MAI BUNI ELEVI din Alba, premiați de Consiliul Județean pentru rezultate la ”Gala Performerilor 2016”. LISTA completă
Vă prezentăm mai mai jos LISTA CU CEI MAI BUNI PROFESORI din judeţul Alba și rezultatele obținute de elevii pe care i-au îndrumat:
Etapa nationala – 49 profesori:
Colegiul Național ”Avram Iancu” Cîmpeni – BERINDEIE VIRGIL – Premiul III – Olimpiada Națională de Informatică
Colegiul Național ”Avram Iancu” Cîmpeni – BERINDEIE ELENA – Premiul III – Olimpiada Națională de Informatică
Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud – FODOR BRIGITTA – Mențiune – Olimpiada Națională de Limba și Literatura Maghiară
Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud – FODOR KATALIN Mențiune – Olimpiada Națională de Limba și Literatura Maghiară
Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia – CRIȘAN ALINA – Mențiune – Olimpiada Națională de Limbi Romanice / Limba Franceză
Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia – BĂDĂU GEORGETA – Mențiune Olimpiada Națională de Limbi Romanice / Limba Franceză
Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia – PILŢU LUCIA – Premiul II – Olimpiada Națională de Limbi Romanice / Limba Italiană
Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia – ZISU MIHAELA – Mențiune – Olimpiada Națională de Limba Engleză
Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia – SICOE PAMFIL – Mențiune – Olimpiada Națională de Fizică, Premiul I – Etapa județeană Olimpiada Națională Interdisciplinară ”Științele Pământului”
Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia – HUMENIUC RAMONA – Premiul II Olimpiada Națională de Tehnologia Informației
Colegiul Național ”Inochenție Micu Clain” Blaj – ZAHARIA ADRIANA – Mențiune – Olimpiada Națională de Limbi Clasice – Latină
Colegiul Național ”Inochenție Micu Clain” Blaj – GHIŢĂ ROMANŢA – Premiul III – Olimpiada Națională de Tehnologia Informației, Premiul I – Etapa județeană Olimpiada Națională de Informatică
Colegiul Național ”Lucian Blaga” Sebeș – MUCENICU CLAUDIA ADINA – Premiul III – Olimpiada Națională de Limba Germană Modernă
Colegiul Național ”Lucian Blaga” Sebeș – SUCIU ROXANA – Mențiune – Olimpiada Națională de Limba Germană Modernă
Colegiul Național ”Lucian Blaga” Sebeș – MIHU RODICA – Mențiune – Olimpiada Națională de Fizică
Colegiul Național ”Lucian Blaga” Sebeș – BULBUCAN MIOARA – Mențiune – Olimpiada Națională de Geografie, Premiul I – Etapa județeană Olimpiada Națională de Științe Socio-Umane – Geografie
Colegiul Național ”Lucian Blaga” Sebeș – ȘTEF VASILE – Mențiune – Olimpiada Națională de Geografie
Colegiul Național ”Lucian Blaga” Sebeș – SOROHAN ADINA Mențiune – Olimpiada Națională de Limba și Literatura Română – liceu
Colegiul Național ”Titu Maiorescu” Aiud – GROZA SORIN – Premiul III – Olimpiada Națională de Informatică
Colegiul Național ”Titu Maiorescu” Aiud – VÎNTU IULIAN – Premiul III – Olimpiada Națională de Matematică
Colegiul Național ”Titu Maiorescu” Aiud – RUSU IONAȘ – Mențiune – Olimpiada Națională de Fizică
Colegiul Național ”Titu Maiorescu” Aiud – SZILAGHI ANEMONA – Premiul III – Olimpiada Națională de Limbi Clasice – Latină
Colegiul Național Militar ”Mihai Viteazul” Alba Iulia – LUPU LUCIA – Mențiune – Olimpiada Națională de Limbi Romanice / Limba Franceză
Colegiul Național Militar ”Mihai Viteazul” Alba Iulia – FILIPESCU DORINA – Mențiune Olimpiada Națională de Fizică
Colegiul Național Militar ”Mihai Viteazul” Alba Iulia – NISTOR IOAN – Premiul III – Olimpiada Națională de Religie – Cultul Ortodox, Mențiune – Olimpiada Națională de Religie- Cultul Greco-catolic, Mențiune – Olimpiada Națională de Religie – Alianța Evanghelică
Colegiul Tehnic ”Alexandru Domșa” Alba Iulia – ȚURCAȘ ANGELA – Mențiune – Olimpiada Națională de Educație Tehnologică
Liceul ”Dr. Lazăr Chirilă” Baia de Arieș – TUTUIAN LUMINIȚA – Mențiune – Olimpiada Națională de Educație Tehnologică
Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia – LUNGU MARIANA – Premiul II – Olimpiada Națională de Muzică-Vioară
Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia – BEȘLIU RADU – Premiul I – Olimpiada Națională de Muzică-Clarinet
Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia – HOLHOȘ ANDRA – Premiul III – Olimpiada Națională de Limbi Romanice / Limba Spaniolă
Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia – CIOBOTĂ EMIL – Premiul I – Olimpiada Națională de Muzică-Studii Teoretice
Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia – SIMION EMIL – Premiul II – Olimpiada Națională de Muzică -Percuție
Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia – CHICIUDEAN IOAN – Premiul III – Olimpiada Națională de Muzică -Canto Clasic
Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia – OLTEANU-MOLDOVAN RODICA ILEANA – Premiul II – Olimpiada Națională de Limbi Romanice / Limba Italiană
Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia ALBU ADRIAN – Mențiune – Olimpiada Națională de Muzică -Canto Popular
Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia POP ELENA – Premiul III – Olimpiada Națională de Arte Vizuale, Arhitectură și Istoria Artei – Ceramică
Liceul Teoretic ”Sfântul Iosif” Alba Iulia – HAUSNER MARIA – Premiul III – Olimpiada Națională de Limba Germană Modernă
Seminarul Teologic Ortodox ”Sfântul Simion Ștefan” Alba Iulia – RIȘTEIU ANGELA – Premiul I Olimpiada Națională de Limbi Clasice – Greaca Veche
Seminarul Teologic Ortodox ”Sfântul Simion Ștefan” Alba Iulia – BOTEZAN FLORIN – Premiul I Olimpiada Națională de Religie – Cultul Ortodox
Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” Alba Iulia – PĂCURAR IULIA – Mențiune – Olimpiada Națională de Limbi Romanice / Limba Franceză
Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” Alba Iulia – NEGREA PETRU – Mențiune – Olimpiada Națională de Limba și Literatura Română – gimnaziu
Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” Alba Iulia – FURDUI MIRONA -Mențiune – Olimpiada Națională de Limba și Literatura Română – gimnaziu
Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” Alba Iulia – Mențiune – Olimpiada ”Lectura ca abilitate de viată”- Nivel 2
Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” Ighiu – ONIŢĂ VIORICA – Mențiune – Olimpiada Națională de Limbi Romanice / Limba Franceză
Şcoala Gimnazială Nr. 3 Cugir – MITEA CORNEL – Premiul III – Olimpiada Națională de Fizică
Premiul I – Etapa județeană Olimpiada Națională de Științe pentru Juniori
Şcoala Gimnazială Nr. 3 Cugir – CRIȘAN ELENA – Premiul III – Olimpiada Națională de Științe Socio-Umane- Educație civică
Şcoala Gimnazială Nr. 3 Cugir – MITEA MARIANA – Mențiune – Olimpiada Națională de Lingvistică – Secțiunea Exercițiu
Şcoala Gimnazială Nr. 3 Cugir – IGNA DANIELA – Mențiune – Olimpiada Națională de Lingvistică – Secțiunea Exercițiu
Școala Gimnazială Petrești – CIBU MARIA – Mențiune – Olimpiada Națională de Geografie
Şcoala Gimnazială Vidra / Școala Gimnazială Ponorel – BOBOIA AMALIA – Mențiune – Olimpiada Națională de Religie – Cultul Ortodox
ETAPA JUDEȚEANĂ – 119 profesori
Colegiul Economic ”Dionisie Pop Marțian” Alba Iulia – FURDUI AMALIA – Loc I – Olimpiada Națională de Discipline Tehnologice-Turism și alimentație
Colegiul Economic ”Dionisie Pop Marțian” Alba Iulia – CETEAN EMIL – Loc I Olimpiada Națională de Discipline Tehnologice-Turism și alimentație
Colegiul Economic ”Dionisie Pop Marțian” Alba Iulia – PINTEA EVA – Loc I Olimpiada Națională de Discipline Tehnologice-Turism și alimentație
Colegiul Național ”Avram Iancu” Cîmpeni – BODEA ROXANA Loc I Olimpiada Națională de Limbi Romanice / Limba Franceză
Colegiul Național ”Avram Iancu” Cîmpeni – CORCHEȘ NICOLAE – Loc I Olimpiada Națională de Științe Socio-Umane – Sociologie
Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud – GÁSPÁR KATALIN – Loc I – Olimpiada Națională de Limba și Literatura Maghiară
Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud – LÁZÁR EMÖKE – Loc I – Olimpiada Națională de Religie – Limba Maghiară, Cultele: Romano-catolic, Reformat, Unitarian
Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud LŐRINCZ ILDIKÓ Loc I Olimpiada Națională de Religie – Limba Maghiară, Cultele: Romano-catolic, Reformat, Unitarian
Colegiul Național ”David Prodan” Cugir – COPACEANU ADRIANA – Loc I – Olimpiada Națională de Limba și Literatura Română – Liceu
Colegiul Național ”David Prodan” Cugir – MOLDOVAN ALINA – Loc I Olimpiada Națională de Limba și Literatura Română – Liceu
Colegiul Național ”David Prodan” Cugir – OARGĂ SERAFINA – Loc I – Olimpiada Națională de Științe Socio-Umane – Filozofie
Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia – RUSU SOFICA – Loc I – Olimpiada Națională de Limbi Romanice / Limba Franceză
Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia – GOȚIA IOANA – Loc I – Olimpiada Națională de Limba Engleză
Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia – GLIGOR LILIANA – Loc I – Olimpiada Națională de Limba Engleză
Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia – MUNTEAN AIDA – Loc I – Olimpiada Națională de Limba Engleză
Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia – MILEA ANNA – Loc I – Olimpiada Națională de Biologie, Loc I Olimpiada Națională Națională Interdisciplinară ”Științele Pământului”
Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia – CERBU VALER – Loc I – Olimpiada Națională de Biologie
Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia – BĂRUȚĂ RODICA – Loc I – Olimpiada Națională Națională Interdisciplinară ”Științele Pământului”
Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia – ARĂBOAIEI MARCEL – Loc I – Olimpiada Națională Națională Interdisciplinară ”Științele Pământului”
Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia – CERBU MIOARA – Loc I – Olimpiada Națională de Lingvistică – Secțiunea Performanță
Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia – SECARĂ ALINA – Loc I – Olimpiada Națională de Limba și Literatura Română – Liceu
Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia – CETEAN DANIELA – Loc I – Olimpiada Națională de Științe Socio-Umane – Istorie
Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia – ROTCHE ANDREEA – Loc I – Olimpiada Națională de Științe Socio-Umane – Istorie
Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia – SANDU CORNEL – Loc I – Olimpiada Națională de Matematică
Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia – MUREŞAN LAURA – Loc I – Olimpiada Națională de Tehnologia Informației
Colegiul Național ”Inochenție Micu Clain” Blaj – MUNTEANU DINORA – Loc I – Olimpiada Națională de Limba Engleză
Colegiul Național ”Inochenție Micu Clain” Blaj – MARIAN ANCA – Loc I – Olimpiada Națională de Astronomie și Astrofizică
Colegiul Național ”Inochenție Micu Clain” Blaj – MĂRGINEAN LUCA – Loc I – Olimpiada Națională de Fizică
Colegiul Național ”Inochenție Micu Clain” Blaj – POP LUCIAN – Loc I – Olimpiada Națională de Chimie
Colegiul Național ”Inochenție Micu Clain” Blaj – BORȘAN MARIANA – Loc I – Olimpiada Națională de Religie – Cultul Ortodox
Colegiul Național ”Inochenție Micu Clain” Blaj – COMȘA ANA-MARIA – Loc I – Olimpiada Națională ”Lectura ca abilitate de viată”
Colegiul Național ”Inochenție Micu Clain” Blaj – GAVRILUȚ DOINA – Loc I – Olimpiada Națională de Științe Socio-Umane – Educație civică
Colegiul Național ”Inochenție Micu Clain” Blaj – GHIȚĂ IOAN – Loc I – Olimpiada Națională de Matematică
Colegiul Național ”Lucian Blaga” Sebeș – ELEKES DANIELA – Loc I Olimpiada Națională de Limba Germană Modernă
Colegiul Național ”Lucian Blaga” Sebeș – MUCSI-AMARITEI ANDREEA – Loc I – Olimpiada Națională de Limba Germană Modernă
Colegiul Național ”Lucian Blaga” Sebeș – POPA DINA – Loc I – Olimpiada Națională de Chimie
Colegiul Național ”Lucian Blaga” Sebeș – HAN SIMONA – Loc I – Olimpiada Națională de Religie – Alianța Evanghelică
Colegiul Național ”Lucian Blaga” Sebeș – MOGA NICOLAE – Loc I – Olimpiada Națională de Matematică
Colegiul Național ”Titu Maiorescu” Aiud – COSTAN ZAMFIRA – Loc I – Olimpiada Națională de Biologie
Colegiul Național ”Titu Maiorescu” Aiud – GÂLEA GABRIELA – Loc I – Olimpiada Națională de Limba și Literatura Română – Liceu
Colegiul Național Militar ”Mihai Viteazul” Alba Iulia – CHIOREAN ALINA – Loc I – Olimpiada Națională de Limba Engleză
Colegiul Național Militar ”Mihai Viteazul” Alba Iulia – IRIMIE LUCIAN – Loc I – Olimpiada Națională de Chimie
Colegiul Național Militar ”Mihai Viteazul” Alba Iulia- MUREȘAN SIMONA- Loc I – Olimpiada Națională ”Lectura ca abilitate de viată”
Colegiul Național Militar ”Mihai Viteazul” Alba Iulia- MIRCEA COSMINA – Loc I- Olimpiada Națională de Lingvistică – Secțiunea Performanță
Colegiul Național Militar ”Mihai Viteazul” Alba Iulia – DURIGA DARIUS – Loc I- Olimpiada Națională de Științe Socio-Umane- Logică
Colegiul Național Militar ”Mihai Viteazul” Alba Iulia – DURA SIMINA – Loc I – Olimpiada Națională de Psihologie, Loc I – Olimpiada Națională de Științe Socio-Umane – Economie
Colegiul Național Militar ”Mihai Viteazul” Alba Iulia – FĂRCAȘ PARASCHIVA- Loc I- Olimpiada Națională de Științe Socio-Umane – Istorie
Colegiul Național Militar ”Mihai Viteazul” Alba Iulia – MACARIE VALER- Loc I – Olimpiada Națională de Științe Socio-Umane – Geografie
Colegiul Tehnic ”Alexandru Domșa” Alba Iulia – ZAHARIE ION – Loc I – Olimpiada Națională de Discipline Tehnologice – Mecanică / Electric, electrotehnic, electromecanic
Colegiul Tehnic ”Alexandru Domșa” Alba Iulia – CÎMPEAN ADELA- Loc I – Olimpiada Națională de Discipline Tehnologice – Mecanică
Colegiul Tehnic ”Alexandru Domșa” Alba Iulia – AGAVRILOAE MAURICIU – Loc I – Olimpiada Națională de Discipline Tehnologice – Mecanică
Colegiul Tehnic ”Alexandru Domșa” Alba Iulia – ACHIM OVIDIU – Loc I – Olimpiada Națională de Discipline Tehnologice – Electronică, automatizări, telecomunicații
Colegiul Tehnic ”Alexandru Domșa” Alba Iulia – LIMBĂŞAN IOAN – Loc I – Olimpiada Națională de Discipline Tehnologice – Electronică, automatizări, telecomunicații
Colegiul Tehnic ”Alexandru Domșa” Alba Iulia – SAS GHEORGHE – Loc I – Olimpiada Națională de Discipline Tehnologice – Electronică, automatizări, telecomunicații / Electric, electrotehnic, electromecanic
Colegiul Tehnic ”Alexandru Domșa” Alba Iulia – LĂPĂDUŞ IOAN – Loc I – Olimpiada Națională de Discipline Tehnologice – Electric, electrotehnic, electromecanic
Colegiul Tehnic ”Dorin Pavel” Alba Iulia – MUNTEAN IOAN- Loc I- Olimpiada Națională de Discipline Tehnologice – Construcții, instalații și lucrări publice
Colegiul Tehnic ”Dorin Pavel” Alba Iulia – MATEȘ RODICA – Loc I – Olimpiada Națională de Discipline Tehnologice – Construcții, instalații și lucrări publice
Colegiul Tehnic Aiud – KOVACS IBOLYA- Loc I – Olimpiada Națională de Discipline Tehnologice – Construcții, instalații și lucrări publice
Colegiul Tehnic Aiud – PISTOL NICOLAE – Loc I – Olimpiada Națională de Discipline Tehnologice – Construcții, instalații și lucrări publice / Industrie textilă și pielărie / Mecanică
Colegiul Tehnic Aiud – IENEI CSILLA- Loc I – Olimpiada Națională de Discipline Tehnologice – Industrie textilă și pielărie
Liceul ”Horea, Cloșca și Crișan” Abrud – ANCA MONICA – Loc I – Olimpiada Națională de Pedagogie și Psihologie
Liceul ”Horea, Cloșca și Crișan” Abrud – NUȚA DORU DANIEL – Loc I- Olimpiada Națională de Limba Rromani
Liceul ”Horea, Cloșca și Crișan” Abrud – IANCU ALINA- Loc I – Națională de Tehnologia Informației
Liceul cu Program Sportiv Alba Iulia- MUNTEAN ALINA – Loc I – Olimpiada Națională de Pregătire Sportivă Teoretică
Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia – SIMION CECILIA – Loc I- Olimpiada Națională de Muzică – Pian
Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia – LĂNCRĂJAN TATIANA Loc I Olimpiada Națională de Muzică – Violă
Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia – ZĂRNESCU TEODORA – Loc I – Olimpiada Națională de Muzică – Muzică Tradițională
Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia – VRÂNCEANU RITA – Loc I – Olimpiada Națională de Muzică – Pian
Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia – PÂRJOL OVIDIU – Loc I- Olimpiada Națională de Muzică – Pian
Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia – TUDOR DRAGOȘ – Loc I- Olimpiada Națională de Muzică – Chitară
Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia – DRAGOMAN COSMIN – Loc I- Olimpiada Națională de Arte vizuale, Arhitectură și Istoria Artelor
Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia – FILIP ALEXANDRINA DELIA – Loc I – Olimpiada Națională de Arte vizuale, Arhitectură și Istoria Artelor
Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia – ȚIBACOV SORINA ILEANA- Loc I – Olimpiada Națională de Arte vizuale, Arhitectură și Istoria Artelor
Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia – ISPAS NICOLAE – Loc I- Olimpiada Națională de Arte vizuale, Arhitectură și Istoria Artelor
Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia – MIREA IULIAN- Loc I- Olimpiada Națională de Arte vizuale, Arhitectură și Istoria Artelor
Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia BAR LIVIA Loc I Olimpiada Națională de Arte vizuale, Arhitectură și Istoria Artelor
Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia – URDEA GHEORGHE – Loc I – Olimpiada Națională de Arte vizuale, Arhitectură și Istoria Artelor
Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia BORTEŞ NARCIS Loc I Olimpiada Națională de Arte vizuale, Arhitectură și Istoria Artelor
Liceul Tehnologic Jidvei / Școala Gimnazială Bălcaciu- BĂRBAT IOANA- Loc I Olimpiada Națională de Religie – Cultul Ortodox
Liceul Tehnologic Silvic Cîmpeni POTINTEU NARCISA- Loc I Olimpiada Națională de Discipline Tehnologice – Economic, administrativ, comerț
Liceul Tehnologic Silvic Cîmpeni BUZGAR CARMEN- Loc I Olimpiada Națională de Discipline Tehnologice – Economic, administrativ, comerț
Liceul Teologic Greco-catolic ”Sf. Vasile Cel Mare” Blaj GHERMAN ALEXANDRU – Loc I Olimpiada Națională de Religie – Cultul Greco-catolic (Colegii / Licee Teologice)
Liceul Teologic Greco-catolic ”Sf. Vasile Cel Mare” Blaj AVRAM RODICA – Loc I Olimpiada Națională de Religie – Cultul Greco-catolic (Colegii / Licee Teologice)
Liceul Teologic Romano-Catolic ”Grof Majlath Gusztav Karoly” Alba Iulia – DIMÉN ERIKA – Loc I Olimpiada Națională de Limba și Literatura Maghiară
Liceul Teologic Romano-Catolic ”Grof Majlath Gusztav Karoly” Alba Iulia – GUDOR KUND-BOTOND – Loc I Olimpiada Națională de Religie – Limba Maghiară, Cultele: Romano-catolic, Reformat, Unitarian
Liceul Teologic Romano-Catolic ”Grof Majlath Gusztav Karoly” Alba Iulia – FARKAS LÁSZLÓ Loc I – Olimpiada Națională de Religie – Limba Maghiară, Cultele: Romano-catolic, Reformat, Unitarian
Liceul Teologic Romano-Catolic ”Grof Majlath Gusztav Karoly” Alba Iulia- GÁL LÁSZLÓ- Loc I Olimpiada Națională de Religie – Limba Maghiară, Cultele: Romano-catolic, Reformat, Unitarian
Liceul Teologic Romano-Catolic ”Grof Majlath Gusztav Karoly” Alba Iulia – CSOMÓS LÁSZLÓ Loc I – Olimpiada Națională de Religie – Limba Maghiară, Cultele: Romano-catolic, Reformat, Unitarian
Liceul Teoretic ”Petru Maior” Ocna Mureș – FRANCU ANA MARIA- Loc I – Olimpiada Națională de Limba și Literatura Română – Gimnaziu
Liceul Teoretic ”Sfântul Iosif” Alba Iulia – GHERVAN ADINA Loc I – Olimpiada Națională de Chimie
Seminarul Teologic Ortodox ”Sfântul Simion Ștefan” Alba Iulia – OPRIȘ MONICA – Loc I Olimpiada Națională de Religie – Cultul Ortodox
Seminarul Teologic Ortodox ”Sfântul Simion Ștefan” Alba Iulia – PINTEA EUGEN – Loc I – Olimpiada Națională de Religie (Seminarii și Licee teologice ortodoxe)
Seminarul Teologic Ortodox ”Sfântul Simion Ștefan” Alba Iulia – BOLEA NICOLAE – Loc I Olimpiada Națională de Religie (Seminarii și Licee teologice ortodoxe)
Liceul German Sebeș – RĂULEA DELIA – Loc I – Olimpiada Națională de Limba și Literatura Germană Maternă
Liceul German Sebeș – NEAGU IOANA – Loc I – Olimpiada Națională de Limba și Literatura Germană Maternă
Liceul German Sebeș – OBREJA ADRIANA – Loc I – Olimpiada Națională de Limba și Literatura Română – Minorități
Liceul German Sebeș – BĂDESCU LACRIMA – Loc I – Olimpiada Națională de Limba și Literatura Română – Minorități
Liceul German Sebeș – MIHU ANCA – Loc I – Olimpiada Națională de Matematică
Şcoala Gimnazială ”Avram Iancu” Alba Iulia – TOMA IOANA – Loc I – Olimpiada Națională de Limba Engleză
Şcoala Gimnazială ”Avram Iancu” Alba Iulia – CALISTRU IULIA – Loc I – Olimpiada Națională de Limba Engleză
Şcoala Gimnazială ”Avram Iancu” Alba Iulia – ROMAN CRISTINEL – Loc I – Olimpiada Națională de Științe Socio-Umane – Istorie
Şcoala Gimnazială ”Avram Iancu” Alba Iulia – URCAN MIHAELA – Loc I Olimpiada Națională de Matematică
Şcoala Gimnazială ”Iuliu Maniu” Vințu de Jos-ILCA GABRIELA – Loc I – Olimpiada Națională pentru elevii din mediul rural ”Universul Cunoașterii prin Lectură”
Școala Gimnazială ”Lucian Blaga” Ocna Mureș BADU ISTINA – Loc I Olimpiada Națională de Biologie
Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” Alba Iulia CONSTANTIN ADRIANA Loc I Olimpiada Națională de Fizică
Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” Alba Iulia MATEESCU MIHAELA Loc I Olimpiada Națională de Chimie
Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” Alba Iulia ALBU CRISTINA – Loc I Olimpiada Națională de Religie – Cultul Ortodox
Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” Alba Iulia – BANDICI EMANUELA – Loc I Olimpiada Națională ”Lectura ca abilitate de viată”, Loc I Olimpiada Națională de Lingvistică – Secțiunea Antrenament
Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” Alba Iulia SAVA CORINA-Loc I Olimpiada Națională de Lingvistică – Secțiunea Antrenament, Loc I – Olimpiada Națională de Matematică
Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” Alba Iulia BĂRBATU CAMELIA Loc I Olimpiada Națională de Matematică
Școala Gimnazială ”Nicodim Ganea” Bistra – DINIȘ ADAM CRISTINA Loc I Olimpiada Națională pentru elevii din mediul rural ”Universul Cunoașterii prin Lectură”
Şcoala Gimnazială ”Nicolae Drăgan” Galda de Jos – CRISAN EMILIA Loc I Olimpiada Națională pentru elevii din mediul rural ”Universul Cunoașterii prin Lectură”
Şcoala Gimnazială ”Ovidiu Hulea” Aiud – POP MIRELA – Loc I Olimpiada Națională de Limba Engleză
Şcoala Gimnazială ”Simion Balint” Roșia Montană / Școala Primară Gura Roșiei – BATRÎNA RODICA – Loc I Olimpiada Națională de Limba Rromani
Şcoala Gimnazială Daia Română BRADILA LAURA Loc I Olimpiada Națională pentru elevii din mediul rural ”Universul Cunoașterii prin Lectură”
Școala Gimnazială Lopadea Nouă GILYÉN SZIDÓNIA – Loc I Olimpiada Națională de Limba și Literatura Maghiară
Şcoala Gimnazială Nr. 3 Cugir – STOICA MIHAELA – Loc I Olimpiada Națională de Științe pentru Juniori
Şcoala Gimnazială Nr. 3 Cugir – MARIAN ENIKO – Loc I Olimpiada Națională de Științe pentru Juniori
Școala Gimnazială Petrești – HAN SIMON – Loc I Olimpiada Națională de Religie – Alianța Evanghelică.
[nggallery id=3174]
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
Știri recente din categoria Ştirea zilei
DOLIU în familia primarului din Alba Iulia: Mama lui Gabriel Pleșa a încetat din viață după o grea suferință
DOLIU în familia primarului din Alba Iulia: Mama lui Gabriel Pleșa a încetat din viață după o grea suferință Este doliu în familia primarului de la Alba Iulia. Mama lui Gabriel Pleșa a încetat din viață vineri, 26 aprilie, după o grea suferință. Citește și: Mesaje de condoleanțe Mama primarului Gabriel Pleșa, Maria Pleșa, a […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
Ce nume se sărbătoresc de SFÂNTUL GHEORGHE 2024: Peste 900.000 de români își serbează onomastica în 23 aprilie
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
Floriile 2024. Duminica Floriilor Ortodoxe și Catolice 2025, 2026. Obiceiuri, tradiții și superstiții
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
MESAJE de Sfântul Gheorghe 2024. SMS-uri, urări şi felicitări pe care le poţi transmite celor care îşi sărbătoresc onomastica
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
Legendele Sfântului Gheorghe. Cum l-a înfrânt pe balaur şi de ce nu este bine să dormim în această zi
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
Cui îi spunem „La mulți ani!” de Sfântul Gheorghe: Nume care se serbează în ziua Sfântului Mare Mucenic, purtătorul de biruință
-
Curier Județeanacum 4 zile
MESAJE de Sfântul Gheorghe 2024: URARI și FELICITARI pentru cei dragi care își sărbătoresc onomastica