PSD Alba - Alegeri Locale 2024

FOTO, LIVE-TEXT, ASU Poli Timişoara – Performanţa Ighiu 5-1 (3-0), „careu” Bădăuță! Echipa lui Himcinschi umilită în derby-ul promovării din Seria a 4-a!

AUR - Alegeri Locale 2024

ASU Poli Timişoara a umilit Performanţa Ighiu  în derby-ul promovării din Seria a 4-a a Ligii a 3-a, scor 5-1 (3-0), „careu” Bădăuță (15, 30, 32, 47), Vucea (52), respectiv Cl. Oara (70).

Trupa lui Himcinschi a capotat tocmai în derby-ul promovării, fiind surclasată de Bădăuță – „careu” și compania. Performanța a cedat fotoliul de lider și a primit în 60 de minute 5 goluri, fiind depășită la toate capitolele!

*Himcinschi: „Scorul reflectă realitatea din teren”

Se pare că ni s-a făcut rău de înălțime, am jucat mult sub așteptări. Scorul reprezintă o consecință crudă a jocului prestat de noi. Adversarii au avut o viteză în plus, iar noi am decepționat„, a declarat Adorian Himcinschi.

*Minutul 70, 5-1. Cl. OARA, intrat recent, șutează dintr-o învălmășeală în careul timișorean.

*5-0, MIN. 52: VUCEA de la 10 metri, după o pasă excelentă de la Bădăuță!

*4-0, MIN. 47: BĂDĂUȚĂ „careu”, reluare cu capul la centrarea lui Taub

*3-0, min. 32: Hat trick BĂDĂUȚĂ după un șut al lui Marin și un carambol în careul Ighiului.

*2-0, min. 30: gol BĂDĂUȚĂ după o centrare a lui Ghinescu

*min. 24: bară Bădăuță cu capul din 6 metri.

Min. 15 1-0 Bădăuță marchează dintr-o lovitură liberă de la 25 de metri

ASU Poli: Rogojină – Marin, Gălan, Todorov, Taub – Bilia – Vucea, Giuricici, Țugui, Ghinescu – Bădăuță; rezerve Fișteag – Damian, Codrea, Sulea, Stancu, Stefanovici, Peter.

Performanța: R. Bodea – Rodean (74, B. Bărculeț), Ov. Turuș, Potopea, Circov (50, R. Moga) – Buda, Fetița, S. Turuş, Weiner (17, Ghiunghiuș) – R. David, S. Szekely (54, Cl. Oara); rezerve Al. Lazăr,

Avântul Reghin – CSM Unirea Alba Iulia 3-1 (0-0), în penultima rundă din play-out | „Alb-negrii”, la primul eșec din 2024!

Deja campioană a play-out-ului, CSM Unirea Alba Iulia a pierdut primul meci din 2024, 1-3 (0-0), în deplasare cu Avântul Reghin, în penultimul meci al sezonului. Albaiulienii au deschis scorul, dar Avântul a întors rezultatul și a câștigat, toate golurile fiind marcate în ultima jumătate de oră, de jucători intrați în actul secund. În „orașul […]