Ziarul Unirea

WEEK-END SPORTIV LA TV

TECHNOVA - Înlocuiește-ți centrala

Vineri
l10.30: Tenis, Openul Australiei, la Eurosport.
l14.00: Fotbal, Copa del Sol, NORDESJEELLAND – SPORTUL STUDENŢESC; 17.00, TROMSO – IFK GOTEBORG, la Dolce Sport.
l15.00: Patinaj artistic, CE, programul scurt, feminin; 20.30, programul liber, dans, la Eurosport.
l17.00: Fotbal, meci amical, DINAMO – OBLON KIEV, la Digi Sport.
l17.20: Patinaj artistic, CE, programul scurt, feminin; 21.45, programul liber, dans, la TVR 2.
l19.00: Handbal masculin, CM, SUEDIA – FRANŢA; 21.30, DANEMARCA – SPANIA, semifinale, la Dolce Sport.
l21.30: Fotbal, Belgia, WAEREGEM – GENK, la Sport Klub.
Sâmbătă
l10.30: Tenis, Openul Australiei, CLIJSTERS – NA LI, finala feminină, la Eurosport.
l12.00: Handbal feminin, SCM CRAIOVA – OLTCHIM, la Digi Sport.
l13.00: Schi alpin, CM la Chamonix, coborâre, masculin, la Eurosport şi TVR 2.
l14.00: Volei masculin, STEAUA – „U” CLUJ, la Digi Sport.
l14.30: Fotbal, Cupa Angliei, EVERTON – CHELSEA; 17.00, BIRMINGHAM – COVENTRY; 19.15, SOUTHAMPTON – MANCHESTER UNITED, la Sport Klub.
l14.30: Biatlon, CM de juniori la Nove Meso, masculin, sprint, la Eurosport.
l16.10: Patinaj artistic, CE, program liber, feminin, la TVR 2; 21.20, program liber, masculin, la TVR 2 şi Eurosport.
l17.00: Fotbal, Scoţia, HEARTS – ST JOHNSTONE, la Sport 1.
l17.00: Fotbal, Copa del Sol, MALMO – SPARTAK MOSCOVA; 20.00, ŞAHTIOR DONEŢK – VIKTORIA PLZEN, la Dolce Sport.
l17.00: Fotbal, meci amical, „U” CLUJ – WIENER NEUSTADT, la Digi Sport.
l18.00: Fotbal, meci amical, GAZ METAN MEDIAŞ – FAKEL, la GSP TV.
l18.00: Baschet masculin, ELBA TIMIŞOARA – CSU PLOIEŞTI, la TVR 3.
l18.45: Sanie, CM în Italia, masculin, manşa a doua, la Eurosport.
l19.00: Fotbal, Turcia, BURSASPOR – GALATASARAY, la Digi Sport.
l19.00: Fotbal, Italia, LAZIO – FIORENTINA, la Digi Sport Plus.
l21.00: Fotbal, Belgia, STANDARD LIEGE – WESTERLO, la Sport Klub.
l21.00: Fotbal, Spania, HERCULES – CF BARCELONA; 23.00, LA CORUNA – SEVILLA, la Digi Sport.
l21.45: Fotbal, Olanda, PSV EINDHOVEN – WILLEM II, la Sport 1.
l21.45: Fotbal, Italia, CATANIA – AC MILAN, la Digi Sport Plus.
Duminică
l10.30: Tenis, Openul Australiei, finala masculină, la Eurosport.
l12.00: Handbal feminin, CSM BUCUREŞTI – DUNĂREA BRĂILA, la Digi Sport.
l13.30: Fotbal, Italia, BRESCIA – CHEVO; 16.00, INTER MILANO – PALERMO, la Digi Sport.
l14.00: Schi alpin, CM la Sestrieres, feminin, combinată, coborâre, la Eurosport.
l15.00: Sărituri cu schiurile, CM la Willingen, la Eurosport.
l15.30: Patinaj artistic, CE, Gala laureaţilor, la TVR 2.
l15.30: Handbal masculin, CM, finala mică; 18.00, finala mare, la Dolce Sport.
l15.30: Fotbal, meci amical, GAZ METAN MEDIAŞ – KARABAKH, la GSP TV.
l16.00: Fotbal, Italia, NAPOLI – SAMPDORIA, la Digi Sport Plus.
l18.00: Fotbal, Spania, ATLETICO MADRID – BILBAO; 22.00, ESPANYOL – VILLARREAL, la Digi Sport Plus.
l18.00: Fotbal, meci amical, DINAMO – PARTIZAN BELGRAD, la Digi Sport.
l18.00: Baschet masculin, GAZ METAN MEDIAŞ – CSM BUCUREŞTI, la TVR 3.
l18.30: Fotbal, Cupa Angliei, FULHAM – TOTTENHAM, la Sport Klub.
l20.00: Fotbal, Spania, OSASUNA – REAL MADRID, la Digi Sport.
l22.00: Fotbal, Franţa, MONACO – MARSEILLE, la Digi Sport.
l2.00: Fotbal american, NFL, AFC – NFC, Pro Bowl, la Sport 1.

ELIT

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419