Voința Stremț – victorie în prelungiri la Săsciori! Olimpia Aiud, scor de maidan cu Dacia Mihalț și „manita” Raul Mihălțan!

Paul Voicu - Primar 2020

Voința Stremț ține strocul și are maximum de puncte după 5 runde, la egalitate cu liderul Sportul Petrești, cu care se va duela etapa viitoare pe propriul teren! Însă stremțenii au trecut prin mari emoții la Săsciori, unde au luat toate punctele printr-un gol marcat în prelungiri

“Lanterna roșie” s-a predat greu, cedând doar în prelungirile jocului, Energia fiind la un pas de a furniza o mare supriză, după ce a condus cu 1-0, finalul găsindu-i pe amfitironi în inferioritate numerică (eliminat Homorozan la scorul de 1-1).

ELIT

Olimpia Aiud – Dacia Mihalț 10-3 (6-2)

Marcatori: Ilea (13, 50), Mihălțan (28, 31, 44, 50, 61), Nicoară (39), Bălțat (43), Vaida (70), respectiv C. Marcu (1), Barna (30, 86, penalty).

Mihail David - 2020

Aiudenii au avut cea mai bună prestație stagională, făcând scorul rundei pe seama celei mai modeste defensive a eșalonului. Remarcatul jocului a fost Raul Mihălțan, ce a reușit o “manita” (5 goluri într-un meci), contra unui adversar ce a deschis scorul în secunda 10!

Energia Săsciori – Voința Stremț 1-2 (0-0)

Marcatori: Sava (63), respectiv Gh. Rîșniță (72), A. Breaz (90+2) *În minutul 75, Homorozan (Energia) a fost eliminat.