Ziarul Unirea

ȘTIREA TA: ”Dorin Nistor a furat startul campaniei electorale cu… bicicleta?”

PNL - Alegeri Locale Partiale - 27 iunie

Un cititor al site-ului ziarulunirea.ro ne-a semnalat pe adresa de e-mail de la secțiunea ”Știrea  ta”, faptul că terasa de la Blue Hours (de pe b-dul Transilvaniei) a devenit parcare de biciclete care… ”ARD calorii”, ”donate de Dorin Nistor municipiului Alba Iulia”.

Cititorul nostru ne întreabă dacă nu cumva, sub pretextul unei donații, candidatul la fotoliul de deputat pe Colegiul Alba Iulia ”fură  startul” nu numai cu aparițiile pe panourile publicitare dar și cu… bicicleta.

ELIT

Noi nu ne putem pronunța cu privire la intențiile candidatului Dorin Nistor. Donația poate fi interpretată și ca un gest frumos, dar la fel de bine poate fi și o mică ”șmecherie” de campanie – depinde din ce direcție (politică) privești lucrurile.

În concluzie, nu știm ce ARDe Dorin Nistor, însă cu siguranță nu arde… calorii.

Daca vrei să ne semnalezi un eveniment, daca ai văzut ceva neobișnuit, daca vrei să pui o întrebare unei instituții publice sau unui politician, dacă ai filmat sau fotografiat ceva interesant completează formularul de la pagina ”ȘTIREA TA” iar reporterii noștri vor lua legătura cu tine.

 

 

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

Te-ar putea interesa și:

VIDEO ȘTIREA TA| Cum se da cu sare pe carosabil în cea mai smart comună din România: Utilaj manual cu un „om putere”

O situație cel puțin inedită a fost surprinsă duminică, 3 ianuarie în satul Limba din Ciugud, cea mai smart comună… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

FOTO VIDEO ȘTIREA TA| Drumul Transalpina, BLOCAT de un copac căzut pe șosea. Un cetățean s-a trezit „cu noaptea în cap” pentru a-l debloca, cu drujba

În cursul dimineții de astăzi, 4 ianuarie, pe DN67C (Transalpina), drumul dintre Popasul Regelui și Lacul Oașa a fost blocat… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

VIDEO ȘTIREA TA| La primele temperaturi negative, mirobolantul pod al Unirii din Alba Iulia a înghețat!

La primele temperaturi negative, mirobolantul pod al Unirii din Alba Iulia a înghețat! În această seară mercurul din termometre a… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

FOTO VIDEO ȘTIREA TA| Nimeni nu rămâne în urmă: Militarii unui convoi ajută un șofer să repare roata spartă a camionului

Câțiva militari din cadrul unui convoi au ajutat un șofer al unui camion să își schimbe roata care s-a spart,… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

FOTO, VIDEO ȘTIREA TA| Cu „ursul” pe bulevardul Transilvaniei: Mai mulți tineri au oferit un spectacol inedit trecătorilor

Mai mulți tineri au oferit un spectacol inedit celor care se plimbau sâmbătă, 2 ianuarie, pe bulevardul Transilvaniei din municipiul… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

VIDEO ȘTIREA TA| INUNDAȚII la Feneș: Ploaia torențială de luni a inundat mai multe gospodării și a intrat în casele oamenilor

INUNDAȚII la Feneș: Ploaia torențială de luni a inundat mai multe gospodării și a intrat în casele oamenilor Natura s-a… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

FOTO ȘTIREA TA| Viața ca la țară, în Alba Iulia. Gazonul de pe domeniul public, pășune pentru două văcuțe

Locuitorii din Alba Iulia au avut parte de o surpriza, vineri, în ziua de Anul Nou, când au putut vedea… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

VIDEO ȘTIREA TA| Colindători din Bacău, „înarmați” cu o boxă, vestesc Nașterea Domnului pe străzile Municipiului Alba Iulia

VIDEO ȘTIREA TA| Colindători din Bacău, „înarmați” cu o boxă, vestesc Nașterea Domnului pe străzile Municipiului Alba Iulia Un grup… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

40 Comentarii

unguent 5 noiembrie 2012 at 22:35

Am numarat in poze 14 biciclete. Banuiesc ca una este minim 300 lei noua deci intrebarea mea este de unde a avut asta 4200 lei (probabil stransi din salariul lui de bugetar) sa cumpere bicicletele ? Asta si Hava chiar ne tin de prosti ?

Grigore 5 noiembrie 2012 at 23:26

Draga unguent esti cumva unguentul pentru hemoroizi?

Finantist 6 noiembrie 2012 at 4:03

De unde a avut umflatul asta de Nistor aproape 250.000 euro sa ii cheltuiasca impreuna cu Mo-koiul in campania electorala de la locale? De unde are umflatul atatia bani pentru campania de la parlamentare? Toate astea din salariul lui de bugetar? pentru ca, e bine de stiut, Nistor a lucrat toata viata numai la stat.

Grigore 6 noiembrie 2012 at 9:09

De la mata

@Finantist 6 noiembrie 2012 at 9:49

A vandut tata-so niste oi. O turma. Ai o problema cu asta?

popescu 6 noiembrie 2012 at 12:17

@Finantist – 250.000 de euro ???? cred ca ai facut finantele la FF prietene. O asemenea suma nu se cheltuieste nici in Bucuresti. Unirea- mai filtreaza prostiile ca iti induci in eroare cititorii.

HH 5 noiembrie 2012 at 22:45

Halo… autoritatea electorala judeteana ? Prefectura ? Ce faceti dormiti ? A inceput campania electorala mai devreme si noi nu stim ? Astia isi fac cu nesimtire campanie electorala de doua saptamani nestingheriti de nimeni pe panourile unei binecunoscute firme de casa a PDL si acum apar si cu biciclete si nimeni nu ia nicio masura. Ma gandesc daca va meritati salariile alea mari pe care le luati degeaba !

@HH 5 noiembrie 2012 at 22:58

Mai du-te tu in suparare, toti fac, dar tie numai asta iti sare in ochi. Ia intra tu pe facebook sa-i vezi pe Atanasiu si Darzu, pe fata, cu insemne electorale, cum fac campanie prin judet. Macar Nistor are o campanie simpatica si utila. Da-te o tura cu bicicleta, arzi si calorii, te mai si racoresti si poate o sa ai o inima mai buna.

popescu 6 noiembrie 2012 at 12:23

Hallo back to you ! Tu esti din Alba ? Ia da o tura in centru si vezi pe fosta cladire a CEC un mesh de 200 mp cu USL in anul victoriei. Aia ce e ? Nu e campanie electorala ? Cu insemne si tot tacamul.
Asa ca lasa gura mica pentru ca toti fac la fel.

Maria 6 noiembrie 2012 at 15:23

Are dreptate Popescu. Trec zilnic pe acolo la serviciu. Reclama USL este acolo din luna mai si nimeni nu s-a sesizat.
Este atat de mare ca o vede Putorina din pat.

mihai 6 noiembrie 2012 at 15:27

Noi nu vedem padurea de copaci ! Foarte bine ca face ceva, ca astai de la USL in afara de poze si promisiunui nu au facut nimic. Scuze, revin, ai plagiat!!!!

unguent2 5 noiembrie 2012 at 22:49

Eu am numarat 15.Banuiesc ca te deranjeaza ca acei bani pot fi din salariul tau de bugetar?Sau care e dilema ca nu inteleg ce e cu evidenta asta,vrei sa iti dea cu subsemnatul ? ..Eu nu ma consider o persoana tinuta de proasta,daca tu faci e de rau.Poate ar trebui sa mai arzi niste „suparari”.

HH 5 noiembrie 2012 at 22:55

Si eu tot 14 vad in poze. Unde este a 15-a ? Deci daca zici ca sunt 15 inseamna ca esti si tu implicat in „afacerea bicicleta”.

Geany 5 noiembrie 2012 at 22:54

Eu cred k ar trebui sa nu mai faceti presupuneri!!! Daca nu stii nimik mai bine nu mai faceti astfel de gesturi….Mai bn stati in banca voastra si va vedeti de treaba voastra, dar vad ca viata altora ii mai im portanta ca a voastra si deaia va bagati…
Sa va dau un sfat;) data viitoare cand mai faceti astfel de gesturi asigurati`va ca sunt ceea ce ziceti voi…nu doar niste barfe sau niste banuieli…

HH 5 noiembrie 2012 at 22:58

Bai Geany daca sti mai multe da-ne detalii. Insa daca donezi ceva municipalitatii nu iti pui simbolul electoral pe ele inainte de a incepe campania ci este suficient sa scrii donate de Dorin Nistor. Parca vad ca aceste biciclete vor sfarsi vandute de aurolaci la talcioc.

Maria 5 noiembrie 2012 at 23:28

Adica de tine vor fi vandute?

Geany 5 noiembrie 2012 at 23:04

Auzi baiete sau fata draga, eu mi`am spus punctul meu de vedere, in plus si daca as stii ceva in niciun caz nu v`as zice voua;). Si daca vrei sa aflii soarta acelor biciclete intreaba`l pe Dorin Nistor knd o sa il vezi…daca nu mai bine nu mai face astfel de comentarii

Mihai 5 noiembrie 2012 at 23:22

Am participat la un tur de bicicleta alaturi de Dorin Nistor. Nu fac parte din nici un partid si nu sunt nici simpatizant al vreunui partid. Gestul este nobil.Cred cu adevarat ca vrea sa faca ceva pentru oras. Turistul care vine cu autocarul sau cu masina mica si nu are posibilitatea de a aduce cu el bicicleta si doreste sa faca un tur de cetate are acum ocazia. Sa vedem cu ce mai apare in campanie ca sa ma decid pana la alegeri cu cu cine votez.

finantist 5 noiembrie 2012 at 23:29

Am citit oare bine ? Ce zici sa faca pentru oras ? Probabil exact ce a facut cat ne-a fost director la finante unde a patronat si coordonat evaziunea fiscala pe plan local executata de mafia PDL. Ii urez spor la dat cu bicicleta, daca cumva o sa renunte la Audi A6 pe durata campaniei.

Costel* 6 noiembrie 2012 at 14:26

@ Mihai, poate mai faci un tur de bicicleta cu domnul Nistor pana la intersectia de la stadion poate vede si dumnealui ca in intersectie lipseste de doua luni un semafor pietonal pe partea catre benzinarie. Ca albaiulian daca acest semafor va fi pus pana in zia alegerilor primeste votul meu daca nu domnului Dorin … succesuri …

Vai de pusca mea 5 noiembrie 2012 at 23:40

domnule Nistor nu cred ca sunteti potriit pentru asa ceva! EU NU VA CRED! La KG dv…..nu pareti genul. Cred ca o faceti de ochiii lumii acum ca e campanie electorala.

Geany 5 noiembrie 2012 at 23:43

Domnule „Vai de pusca mea” nu cum sa cunosti o persoana din vorbe si asa mai departe:-j nu mai judeca pe altii si uitate la tine:-j nici makar numele nu esti in stare sa ti`l lasi:-j asa k mai bn stai si uh pe „pusca ta” si nu iti mai da aere pe aici;)

@ Vai de pusca mea 5 noiembrie 2012 at 23:45

I-o fi venit vremea sa faca miscare. Nu ii mai este buna cureaua 🙂 Nici nu conteaza de ce o face…campanie electorala sau nu, e primul gest de acest fel. Ramane ceva orasului. Eu il apreciez.

G 6 noiembrie 2012 at 9:15

Faza tare este ca nu a bagat nimeni de seama ca sunt doar biciclete de dama. Barbatii care se dau cu asa ceva sunt cu siguranta pe „invers”… si cei care sustin mai sus ca deja s-au dat cu ele probabil ca se incadreaza in aceasta categorie. Plina Alba iulia asta de ciudati in ultima vreme.

mihai 6 noiembrie 2012 at 15:30

mare bou esti tu ! Pt inchiriat se pun biciclete universale si cat mai simple, ca sunt idioti ca tine care fura tot si mai si strica cate ceva !

dusul 6 noiembrie 2012 at 9:05

S-a gasit si ultima bicicleta ! Se afla chiar la catindat. A inteles ca are nevoie sa arda extrem de multe din caloriile proprii. Pozele nu mai seamana cu realitatea.

@Finantist 6 noiembrie 2012 at 10:10

Dar de unde are Potor atatia bani sa cheltuiasca pe tot atatea campanii, stiut fiind faptul ca a lucrat doar la stat si nu are oi de vandut?

@@finantist 6 noiembrie 2012 at 10:41

Ala a vandut magarii ca tine!

@ @@finantist 6 noiembrie 2012 at 11:07

posibil, ca Potor e de-ala de-si vinde si neamurile pentru interesul lui.

@Nistore 6 noiembrie 2012 at 10:58

O sa-ti f**a moo-koiul banii aiurea cu astfel de idei ca si cea a bicicletelor. Nu fi asa de sigur ca o sa ajungi in parlament asa ca fi atent pe ce cheltuiesti banii ca vin vremuri grele pentru voi !

nelu 6 noiembrie 2012 at 11:03

degeaba va agitati si votati, USL ALBA S-A INTELES CU ARD ALBA CINE ,UNDE, V -A CASTIGA ,ca pe vremea PCR-ULUI…. voi PROSTII nu contati!!!

Pt postacii fara minte 6 noiembrie 2012 at 11:34

As vrea eu sa vad un gest asemanator, in care un candidat sa doneze „ceva” „cuiva”, Sa-l vad pe Potor, poate mai da niste mici ceva, sau pe Atanasiu, cum imparte „plasute” cu bani. Haide domnilor lasati comentariile rautacioase si reveniti cu picioarele pe pamant, deschideti ochii, poate vedeti altfel gestul lui Dorin. BV lui ce sa zic, asta e, a pus mesajul lui, macar e un mesaj bine gandit. Felicitari.

Costel* 6 noiembrie 2012 at 18:37

Am vazut si eu bicicletele sunt de dama si sunt cumparate de Elena Udrea din foduri ale MDRT. Succesuri si cat mai multi kilometri in campanie.

Pt postacii fara minte 6 noiembrie 2012 at 20:00

Cumva le-a cumparat Udrea de la tine, de esti asa sigur? Hai frate nu mai fabula, vino cu ceva concret, nu cu basme.

Costel* 6 noiembrie 2012 at 20:09

@ etc, vin cu semaforul pietonal de la intersectia de la stadion rupt de doua luni poate domnul Dorin negociaza cu Boss-ul ca acesta sa fie repus. Vreti voturi de la noi cei ce locuim in zona ? Puneti semaforul.

Jiji 6 noiembrie 2012 at 20:11

Mno frate, de ce nu mai puteti voi, sunt biciclete de dama sau de barbati ! Penibil, uitati-va la voi in picioare cum purtati sosete unisex si veniti aici sa comentati asupra unui gest benefic unor persoane care stiu sa se bucure de ele. Dobitoci fara minte ce sunteti, domnilor admini, mai moderati cat de cat articolele, poate sunt si persoane cu capul pe umeri, care asteapta sa vada aici mesaje obiective.

Pt postacii fara minte 6 noiembrie 2012 at 20:15

Costele, vorbeste totusi la subiect.
Dute te rog si roaga-l pe domnul deputat Potor, sa-ti cumpere giratoriu sa inveti sa de dai in el.

Costel* 7 noiembrie 2012 at 6:33

@ etc Pt, cum nea Mircea stie numai giratorii ma resemnez pana in 2016 cand don. Primar va rezolva problema.

sss` 6 noiembrie 2012 at 20:32

Scria cumva pe biciclete votati ARD??? Scria votati Dorin Nistor?? Lasati-ne Usl-istilor in pace`ca voi tot timpul sunteti in campanie electorala:)) dar nu va iasa!

mesterul 9 noiembrie 2012 at 8:10

La cate cotcareli, potlogarii si hotii a facut asta, pe cand era sef la Garda Financiara, ce mai conteaza un start?