Președintele Traian Băsescu nu vine la Alba Iulia de Ziua Națională

Reprezentanii administrației locale infirmă știrea apărută în unele publicații on-line care au anunțat vizita președintelui Traian Băsescu la Alba Iulia, în data de 30 noiembrie.

Potrivit purtătorului de cuvânt al Primăriei, Mihai Coșer, organizatorii manifestărilor ce se desfășoară în municipiu cu ocazia Zilei Naționale a Românilor nu au fost informați despre o astfel de vizită. De altfel, președintele Traian Băsescu și-a anunțat deja programul din următoarele zile și a declarat că va participa la parada militară organizată la București.

ELIT

ADEZIUNE PLUS ALBA
Ioana SFÂRLEA

Redactor șef
Email: stiri@ziarulunirea.ro

Te-ar putea interesa și:

INFOTRAFIC: Restricții de circulație, vineri, pe Valea Oltului, pentru decolmatarea șanțurilor de aluviuni . Recomandări pentru șoferi

Traficul se va desfășura dirijat, vineri, 8 ianuarie, pe Valea Oltului, DN7 Râmnicu Vâlcea – Sibiu, între kilometrii 227 și… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Crește numărul românilor care se vaccinează anti-COVID: Vaccinul Pfizer BioNTech administrat unui număr de peste 76.000 de persoane până în prezent

Aproximativ 18.000 de cadre medicale din România au fost vaccinate împotriva COVID-19 în ultimele 24 de ore, acesta fiind cel… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

VIOLENȚELE din SUA: Primul polițist DECEDAT la protestele de la Washington. Bilanțul ajunge la 5 MORȚI

Brian D. Sicknick a fost rănit miercuri, într-o confruntare cu protestatarii, şi a revenit la biroul diviziei, unde i s-a… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Unii patroni anunță că nu îi vor primi la muncă pe cei nevaccinați. 5 milioane de angajați își așteaptă rândul la vaccinare

Angajatorii sunt cei care îi înscriu pe liste pe angajați, 5 milioane dintre aceștia își așteaptă rândul la vaccinare. Romania… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Simulările pentru Evaluarea Națională și Bacalaureat vor avea loc și în acest an! Ministerul Educației: „Din simulări va rezulta nivelul cunoștințelor elevilor”

Anunțul a fost făcut de Ministerul Educației, iar președintele Consiliului Național al Elevilor a declarat că propunerea acceptată de Minister… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Restricții mai DURE de intrat în Marea Britanie. Prezentarea testului COVID negativ și carantinarea, necesare

Începând cu săptămâna viitoare, este nevoie de prezentarea unui test COVID negativ efectuat cu cel mult 72 de ore înaintea… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Haos la Ministerul Sănătății: Un angajat a trimis spitalelor o somație greșită privind vaccinarea

Haos la Ministerul Sănătății după ce un angajat a trimis spitalelor o somație greșită privind vaccinarea. La câteva ore după… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

29 Comentarii

HH 28 noiembrie 2012 at 15:05

Pacat ca nu vine… Pusesem deja la clocit niste oua si intentionam sa cumpar si niste rosii borsite ca sa-l primesc cum se cuvine pe acest guvernator nesimtit al Romaniei !

Status Quo 28 noiembrie 2012 at 16:53

Bai clampaneaţă,
nu-i zi sa nu postezi mesaje injurioase la adresa cuiva. Nu esti in stare decat sa inchegi 1-2 fraze da sa injuri vad ca te pricepi.

Cata ura poti avea in tine mai baiete. Cat e mai trompeta indeajuns pentru tine?

Ia zi-mi, iti aluneca mancarea pe gat de atata ura? Incerca cu ouale alea clocite si spune-mi.

HH 28 noiembrie 2012 at 17:04

Stai linistit ca daca nu vine guvernatorul ouale o sa le pastrez pentru tine si pentru stapanii tai „NEMURITORI” bai mascariciule.

Manitu 29 noiembrie 2012 at 10:25

Mare atentie: presedintele se poate razgandi dupa … 5 minute!!!

Nu ignorati acest lucru!

Gainar 28 noiembrie 2012 at 15:33

Nu @HH, ouale clocite si rosiile imputite sunt „specialitati” pentru Cacarau. M-am prezentat la Madrid, cu sacOsele pline de oaua si rosii, „in cele mai bune conditiuni”, pentru Cacarau, cand a vizitat Madridul, dar un „sifon” de-a lui Cacarau, a anuntat Politia Nacional, si mi-a comfiscat sacosele, inainte de a le putea folosii!

HH ( 87,53 %) 28 noiembrie 2012 at 21:33

EU INCA NU AS EXCLUDE MODIFICAREA IN ULTIMUL MOMENT A PROGRAMULUI LUI BASESCU(PARDON DE EXPRESIE)SI RETRAGEREA LUI IN FIEFUL PORTOCALIU ALBA UNDE MAI ARE FOARTE MULTI CARE-I CANTA IN STRUNA PENTRU CA AU FOARTE MULTE DE CASTIGAT, IAR ALTII PENTRU CA INCA NU SI-AU DAT SEAMA CE JIGODIE ESTE !
SA VINA , POATE RAMANE UNDEVA IN SANTURILE CETATII, IN GARDA AUSTRIACA A LUI HAVA CU OPRUTA SAU CA O CIUDATENIE PENTRU ATRAGEREA TURISTILOR DORNICI DE SENZATII TARI !

viorica 28 noiembrie 2012 at 15:56

foarte bine.
cred ca nici la bucuresti nu o sa mearga.
nu cred ca o sa vrea sa dea ochii cu ministru apararii.
asta e!
cat a fost boc,a facut destule bai de multime.
la b1 vad ca si acuma face

penibil 28 noiembrie 2012 at 15:57

Si nu mai face baie de multime ? Pacat !!!! Multi romani ar fi dorit sa ii arate cit de mult il iubesc si il pretuiesc. Sa stai in frunte cand te sti demis de popor, te poate face sa renunti la a mai da fata cu multimea. Oricum pina la 9 dec nu mai e mult si de atunci, poate ar trebui sa renunte la a ne mai spune ce crede despre unul sau altul, sau ce parere are despre anumite lucruri. In postul ala, trebuie sa fi atit de discret incit lumea sa uite cum te cheama. Dar de, fiecare dupa cit si cum gandeste !

gino 28 noiembrie 2012 at 16:37

numai el mai lipsea !! mai bine ar face sa stea cu totii pe la casele lor, acesti asa zisi lideri , oricum alergerile sunt masluite , adica aranjate , albanezi ,degeaba va mai deranjati sa mergeti la vot!!oricum ei s-au ales intre ei! toti o apa si-un pamant; noi nu suntem tara ,popor , suntem un teritoriu ,o hazna pt.asa zisii conducatori, pot zice chiar latrina

Ovidiu 28 noiembrie 2012 at 16:43

Deosebita stirea asta. Ori reprezentantii administratiei locale nu vor sa dea in vileag ca au programat depunerea de coroane cu o zi mai repede special pentru Basescu, ori nu sunt informati, ori fac diversiune. ALEGETI CE VARIANTA DORITI.

@ 28 noiembrie 2012 at 16:57

In caz ca apare guvernatorul in data de 30 pe ascuns va rog sa ne anuntati din timp ca vrem sa-i facem o primire cum se cuvine. Nu vrem sa ne spurce sarbatoarea nationala acest vanzator de neam si tara pe care trebuie sa-l alungam din oras cu oua clocite si rosii borsite !

De alta culoare ,,Au cel huiduiam,, 28 noiembrie 2012 at 17:38

USL + PDL=ACEIASI MIZERIE !

HH ( 87,53 %) 28 noiembrie 2012 at 21:16

ADAUGA SI PP-DD SI UDMR SI ATUNCI TE CRED CA NU ESTI PROPAGANDIST !

Robert 28 noiembrie 2012 at 20:08

VINE PE 30 NOI. NU PE DATA DE 1 DEC.CUM ANUNTA TROMPETELE P.D.L-ste

7,4 29 noiembrie 2012 at 8:24

Cum? Nu se poate. Nu vine derbedeul? Vai, nu pot sa cred, ca am tras o betie „mama ei” si am o stare de voma, crunta…Speram ca daca vine derbedeul, privindu-l „life” ma apuca voma si scap…

Guvernatorul 29 noiembrie 2012 at 10:45

Este orasul nostru destul de poluat oricum de cand s-au taiat toti copacii din parcul Custozza. Guvernatorul basescu ar mai lipsi ca sa fie contaminarea perfecta.

Vax 29 noiembrie 2012 at 12:52

El stie ca de fapt nu-i presedinte, el stie ca a fost demis de poporul roman si de aceea nu vine la Alba Iulia. Acum sta la Cotroceni doar ca sa mai ciupeasca cate ceva, precum un borfas. De altfel, dupa felul in care se comporta si vorbeste, nu-i decat un borfas prapadit, un parligar.

Horea 29 noiembrie 2012 at 13:31

Ce inseamna … „parligar”?

Vax 29 noiembrie 2012 at 16:07

In context, „parligar” e sinonim cu „nime’n drum”, dar poate fi si „aurolac-boschetar”! De altfel imi amintesc ca prima data am auzit acest cuvant „parligar” pe vremea lui Ceasca…Atunci „circula” prin magazinele cu mezeluri, un carnat borsit, vanat la culoare, de cea mai proasta calitate, plin de zgarciuri si alte subproduse. Romanul, hatru si carcotas, l-a poreclit carnat „parligar”…!

Horea 29 noiembrie 2012 at 16:43

@Vax

Ce sa spun; sunt pe undeva de acord cu explicatia data.

Totusi, pari o persoana școlită si de aceea nu prea pot intelege „duritatea” unor cuvinte folosite la adresa unui șef (înca) de stat.

Status Quo 29 noiembrie 2012 at 16:26

Bai Racnetul Crișmei,

Basescu e presedinte ca-ti place tie altor nauci au ba.

Romania nu-i facuta doar din 7,4 milioane cum va place voua sa va laudati.

Pacat de mamica aia a ta nu te-a invatat sa te vorbesti frumos de oamenii mai in varsta.

Probabil asa se adresa ea lu’ tac-tu cand eri tu copil mic:
”…du-te ba parligarule si mai cumpara nește carnati d-aia vineti ca moare tantalau’ asta mic de foame…”

Da asta-i democratia! Toti parligarii pot sa injure pe cine li se nazare desi injura pe unii pe langa care ei nu fac doi bani.

Aurelian 30 noiembrie 2012 at 17:18

7.4 milioane, din care 1.500.000 au fost furate, dar escrocul ii tot escroc, si nu vrea sa recunoasca furtul, recunoaste numai ce ii convine! Deci au ramas mai putin de 6 milioane. Vad ca astora le place cifra nde 7.4, ca asta a fost cel mai puternic cutremur cunoscut din Romania!

Florin 30 noiembrie 2012 at 16:34

Acest om si-a batut joc de noi romanii nea mintit , batjocorit trebuie sa facem ceva sa scapam de el pentru orice pret nu il putem lasa sa ne manipuleze cum vrea el .. Trebuie sa ne implicam in salvarea romaniei pana nu ajunge la un dezastru mai mare decat este acum ..

Aurelian 30 noiembrie 2012 at 17:19

Auzi mai Pitic Atomic, mata si-a batut joc de tine, cand te-a facut asa de prost!

Niculae 30 noiembrie 2012 at 16:37

Basescu esti un om de nimic tot ce ai promis nu ai facut . Cei din usl incearca sa repare tot ce ai stricat tu in tot acest timp de ce vrei tu sa faci rau acestei tari , tu chiar nu intelegi ca lumea nu te mai vrea demisioneaza si fane un bine noua romanilor.

Aurelian 30 noiembrie 2012 at 17:23

Tu pupincuristule esti un om de nimic, asteapta „raiul USL”, dupa alegeri, si vezi daca vei mai avea bani sa cumperi faina de malai pentru mamaliga, ca de paine nici pomeneala. PSD si PNL, dupa ce au furat tot ce s-a putur fura din Romania pana acum, iti va lua si cenusa din vatra, si iti va pune bir pe suprafata ferestrelor!

Clamparul 30 noiembrie 2012 at 17:21

Se vede cat de penibil poate fi omul asta . Nici nu ii pasa de aceasta tara merge unde vrea si cand vrea . Pai ori te implici pentru acesti oamenii ori nu basescule . Si zici de ce nu te mai vrea lumea presedinte uite nici nu iti pasa …

Aurelian 30 noiembrie 2012 at 17:25

Vad ca derbedei lui Eutanasiu, nu „freaca menta”, si au inceput sa imputa forumul. Mai @Clampare, 15 ani de parnaie te asteapta si pe tine, ca pe tizul tau, „ION CAP DE PORC”!

Sandra 30 noiembrie 2012 at 17:43

Eu cred ca i-a fost frica sa nu fie huiduit, de aceea nu merge la Alba de 1 decembrie. Oricum Basescu nu prea mai face el baile de multime pe care le facea odinioara. Oare de ce?