Potor a ”lovit”, indirect, în personalul medical UPU Alba

Deputatul PSD, Călin Potor a fost prezent marți, 6 ianuarie, la radio Unirea FM unde a abordat o temă ”fierbinte” pentru mulți dintre conjudețenii noștri.

Calin Potor01Demnitarul a spus că Urgențele din Alba au cea mai modernă secție din România și ”nu poți să stai 4-5 ore” fără să te consulte un medic, iar ”proasta organizare” nu este din cauza actualei guvernări.

ELIT

”De sărbători, pe lângă foarte multe felicitări, am primit și gânduri negre de la cei care erau la UPU. Poate că am eu aici o fixație, dar nu poți să stai 4-5 ore, nu poți să nu te vadă nimeni, și să stai într-o clădire care arată la nivel european. Cred că avem un UPU în Alba, cum nu are nimeni în România. Faptul că acolo este o proastă organizare și lucrurile merg prost, nu datorită lui Ponta sau a lui Bănicioiu”, a spus Potor.

Deputatul este de profesie, medic UPU.

Dragoș SUCIU

Email: dv.suciu@yahoo.com
Tel: 0740.084.098

Facebook 

Te-ar putea interesa și:

Comunicat de presă Beniamin Todosiu, deputat USR-PLUS: În 2020 am declanșat revoluția bunei Guvernări. În 2021 continuăm să construim o Românie dreaptă, modernă și dezvoltată

Beniamin Todosiu, deputat USR-PLUS: În 2020 am declanșat revoluția bunei Guvernări. În 2021 continuăm să construim o Românie dreaptă, modernă… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Victor Negrescu a solicitat Casei Istoriei Europene să includă în expozițiile sale autori și creatori români

În calitate de vicepreședinte al Comisiei pentru Cultură și Educație din Parlamentul European, eurodeputatul Victor Negrescu a transmis o solicitare… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Klaus Iohannis, MESAJ de Anul Nou 2021:”Reîntoarcerea la normalitate este tot mai aproape!”

Klaus Iohannis, MESAJ de Anul Nou 2021:”Reîntoarcerea la normalitate este tot mai aproape!” Președintele Klaus Iohannis a transmis un mesaj… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Marcel Ciolacu, MESAJ de Anul Nou: ”Au vrut să subjuge România în 2020. Nu i-ați lăsat. Românii sunt adevărații eroi ai acestui an!”

Marcel Ciolacu, MESAJ de Anul Nou: ”Au vrut să subjuge România în 2020. Nu i-ați lăsat. Românii sunt adevărații eroi… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

12 Comentarii

zombie 6 ianuarie 2015 at 16:49

potor simte ca i se gata deputatia si ar avea nevoie de un loc de munca ”pe masura” asa ca da cu ciomagul in cei care poate ca pleaca la nervi si ii fac lui loc ? cred ca nu m-as lasa pe mana cuiva care de n-schpe mii de ani e tot politruc -ce si cit mai ma poate el ajuta?

@zombie 6 ianuarie 2015 at 16:52

Lasa ca da bine… sper sa nu ai nevoie sa ajungi la UPU si sa fi tratat asemenea unui kakat de catre proastele alea de asistente !

S 7 ianuarie 2015 at 22:36

Uitativa-ti la „domnu´deputat”, ce mutra de tampit are!

liliacu 6 ianuarie 2015 at 18:32

Medici de familie ce fac, care e rolul lor? Nu te du la urgente ca te doare gatu de 3 zile, du-te la medicul de familie

Albani mariana 6 ianuarie 2015 at 20:46

Am avut si eu 2 saptamani de calvar trecand prin acest serviu dedicat oamenilor bolnavi UPU .Proasta organizare e un cuvant atat de mic …… Fara sa ai o pila, sa fii al cuiva, sa spui: stii cine sunt eu si ce o sa patesti daca nu iti faci datoria?!! Numai asa mai ai o sansa sa-i salvezi pe cei pe care ii iubesti din ghearele nepasarii, ale incompetentei, ale rautatii celor care si-au ales o meserie nu pentru ca isi doresc din tot sufletul sa ajute oamenii, ci pentru ca e un job care iti aduce putere, influenta si bani. .Trăim cu frica de a junge în spitale! De ce? La noi, daca ajungi la spital este o rușine. De când chemi salvarea, ai un singur gând – pe cine sa suni să îți dea bani să ai plicurile pregătite și cum să faci plecăciuni, să îți ceri scuze, să plângi pe la uși sau să cauți cunoștințe care să te ajute să ajungi pe mâna cui trebuie.Multe am de spus despre acest ……Upu …… Chiar ma pregateam sa scriu la un ziar local ceea ce se intampla acolo , chiar daca multi stiu …… Felicitari , domnule Potor , mult , foarte mult conteaza ca va pasa !

DrM 6 ianuarie 2015 at 20:53

Deci cred ca d-l Potor nu a vizitat alte centre UPU din tara, daca afirma ca este cel mai modern, cat despre stat, non-urgente sau urgentele minore in centre UPU-SMURD precum cel din Mures pot sa ramana in asteptare si 7-8 ore. Deci sa nu exagereze, iar daca chiar vrea sa faca pe eroul, printr-o opinie de denigrare a unora, cred ca mai bine ar trebui sa se implice intr-un proiect de lege prin care sa oblige medicii de familie sa faca garzi obligatorii in UPU-SMURD si poate atunci cei cu non-urgente pot fi preluati mai rapid…. (preluarea grea se face din lipsa de personal calificat, ci nu din lipsa de vointa…).

pilu 6 ianuarie 2015 at 21:27

Minune ! Traieste nulitatea absoluta ! Ba esti depasit de evenimente, nu mai face comentarii ca pe vremea ta….
Oricum daca nu pleci la alt partid (cum ti-e felul) in urmatorii ani nu mai prinzi nici deputatie nici servici. Pregateste-ti dosarul ca-i mai bine.

padureanu 7 ianuarie 2015 at 7:21

Pilule, prea pileşti numai o parte a scândurii. Dacă rămâi consecvent, după un timp, o să ajungi şi la cealaltă, sau cine ştie, pilieşti când eşti pilit sau vorbeşti când eşti hrănit?

maria 7 ianuarie 2015 at 8:37

4-5 ore e putin dar sa stai de dimineata de la 9,30 pana seara la 20,30 fara sa primesti un calmant sub pretextu ca nu au venit rezultatele la analize si radiografie e strigator la cer si sa intri la doctor si sa te intrebe daca nu cumva ai venit sa-ti faci nu stiu ce analiza desi tu o ai facuta la privat e srtrigator la cer ce se intampla acum cativa ani urgentele erau adevarate daca stateai 10 minute era mult

stareta 7 ianuarie 2015 at 9:26

Din pacate doar modernizarea UPU nu ajunge.Cei care din nefericire au avut de-a face cu serviciile UPU prea putine cuvinte de lauda au. Este adevarat ca munca personalului este stresanta, dar sa stai pentru o fractura de dimineata de la 7 pana dupa orele 13 cand ti se pune ghipsul este strigator la cer.Nu stiu sub ce forma se face trierea pacientilor. Dar fara plic si pile,ori te vindeci asteptand la rand , ori dai ortul popii.

claudiu 7 ianuarie 2015 at 12:53

Asta e din cauza ca nu ati mai ajuns domnule Dct sa faceti pe voluntarul asa cum ati promis acu un an,in campania electorala, va asteptam din 01.04.2014 sa scoateti UPU din mocirla, mai bine ati veni sa consultati 136 oameni in 12 ore, si sa vedem atunci timpul de asteptare a pacientilor, asta din lipsa de personal, nu proasta organizare, este clar un discurs politic si o rafuiala petsonala cu conducerea UPU , nu va dezmintiti nici acum….asa rosu cum sunteti…

Nelutu 7 ianuarie 2015 at 16:03

Doctoru a zis bine. Organizarea nu o face personalul medical ci sefii .Proasta organizare se datoreaza sefilor upu si ei trebuie pedepasiti pentru eceasta.