Portarul albaiulian Dinu Moldovan, titular la SD Ponferradina în victoria contra lui Betis Sevilla

Dinu Moldovan  1Titular la SD Ponferradina, portarul albaiulian Dinu Bogdan Moldovan a avut o evoluţie extraordinară contra lui Real Betis, scor 4-1 (0-1), într-o partidă contând pentru etapa a III-a din Segunda Division.

Goalkeeper-ul în vârstă de 24 de ani s-a remarcat cu câteva intervenţii incredibile în faţa fotbaliştilor care în sezonul precedent se duelau cu granzii Spaniei.

Betis a condus 1-0 la pauza prin golul lui Molina (’9), Ponferradina reușind să înscrie după pauză prin Y. Fonseca (’48, ’59 și ’76) și Acoran (’56).

Ambele echipe acumulează astfel 6 puncte după primele trei etape din Segunda Division.

Articol scris de Lucian DANCIU

Ziua Familiei, organizată de AJF Alba, în 19 mai, în Piața Cetății

Ziua Familiei, organizată de AJF Alba, în 19 mai, în Piața Cetății din Alba Iulia   A 3-a ediție a atractivului turneu fotbalistic „Ziua familiei” va avea loc duminică, 19 mai. Turneul de fotbal 3 vs 3 (tata, mama și copilul) este organizat în Piața Cetății din Alba Iulia (în fața Universității „1 Decembrie 1918”) […]