Ziarul Unirea

PDL renunţă greu la obiceiul de a nu respecta legea

PNL - Alegeri Locale Partiale - 27 iunie

Conform învăţăturilor PD-liste, furatul startului în campania electorală este necesar şi normal pentru a câştiga scrutinul din 9 decembrie. Obişnuiţi cu furatul şi cu minciuna, în graba extraordinară de a se lăuda cu puţinele sale realizări, deputatul Clement Negruţ, dar şi senatorul Alexandru Pereş, invadează casele oamenilor din Sebeş, Blaj, Cergău, Valea Lungă, Cut, Crăciunelu de Jos, Mihalţ, Cenade, Bucerdea Grânoasă, Pănade şi lista ar putea continua, cu materiale electorale, cosmetizate sub forma unui raport de activitate. Implicarea primarilor din aceste localităţi într-un act ilegal spune mult despre modul în care aceşti oameni înţeleg să îşi respecte adversarii. Comportamentul de “haită” flămândă, obişnuită să mintă, să fure, pe de o parte, dar să pretindă dreptate şi adevăr, pe de altă parte, demonstrează duplicitatea deputatului Clement Negruţ. Poate din raportul de activitate al „distinşilor” aleşi nu ar fi trebuit să lipsească nici anii în care au dormit în Parlament, nici numeroasele ocazii în care nu au ezitat să susţină proiecte împotriva românilor, cum ar fi tăierea pensiilor şi a salariilor sau aspecte legate de aroganţa şi lipsa de recunoştinţă faţă de miile de cetăţeni care i-au susţinut acum 4 ani. USL a militat pentru o campanie electorală în limitele bunului simţ, în limitele legii, respectând dreptul celuilalt la o promovare decentă a imaginii sale.
USL condamnă atitudinile disperate ale PD-L, cel care ştie că va pierde alegerile pe 9 decembrie şi solicită partidului mafiot să înceteze imediat propaganda electorală făcută în afara perioadei expres prevăzută. USL condamnă atitudinea “nesportivă” a deputatului Clement Negruţ, dar şi a senatorului Alexandru Pereş şi îi îndeamnă ca măcar în ultimele zile ale mandatului să dea dovadă de onestitate.

Biroul de presă al USL

ELIT

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

Te-ar putea interesa și:

OFICIAL| 3.697 cazuri noi de coronavirus în România. Bilanțul total ajunge la 676.968 de îmbolnăviri

Marți, 12 ianuarie 2021, Grupul de Comunicare Strategică a dat publicității noul bilanț al pandemiei de COVID-19 în România. Până… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

DOCUMENT| Orașul Abrud SCAPĂ de restricții. Incidența de infectare a scăzut sub 1,5/1000 de locuitori

Datorită scăderii incidenței cazurilor de coronavirus sub 1.5 la mie, orașul Abrud scapă de restricțiile impuse prevenirii răspândirii noului coronavirus,… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Roşia Montană, din nou în atenţia UNESCO pentru înscrierea pe lista Patrimonului Mondial. Când se va lua decizia

După trei ani de la momentul la care zona minieră istorică din Munţii Apuseni ar fi trebuit să fie inclusă… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

VIDEO| PERCHEZIȚII în Alba și alte județe din țară într-un dosar cu acuzaţii de fals de monedă: Cum opera gruparea infracţională

Ofițerii BCCO Piteşti au efectuat marţi, 12 ianuarie, mai multe percheziţii domiciliare, în judeţele Alba, Sibiu, Arad şi Bacău, într-un… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

OFICIAL: Starea de alertă, PRELUNGITĂ cu încă 30 de zile: Măsurile și restricțiile care vor trebui respectate

Prelungirea cu 30 de zile a stării de alertă, începând de miercuri, 13 ianuarie a fost aprobată de către Guvernul… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

DOCUMENT| Comuna Stremț în scenariul ROȘU, Ocna Mureș, Cetatea de Baltă și Sântimbru în scenariul GALBEN. Măsuri pentru următoarele 14 zile stabilite de CJSU Alba

În urma ședinței Comitetului Județean pentru Situații de Urgență, s-a dispus menținerea în scenariul roșu a localității Stremț și în… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

18 Comentarii

Maria 6 noiembrie 2012 at 23:43

Vai de mama voastra ! Tocmau voi v-ati gasit sa vorbiti ? Bannerul urias de pe fosta cladire a CEC care se vede din capatul strazii Calea Motilor este tot al PDL nu?
Cine sapa groapa altuia cade singur in ea.

*** 7 noiembrie 2012 at 8:42

Maria, Maria vad de capul tau…

Angela 6 noiembrie 2012 at 23:53

Prietene , ala cred ca e acolo uitat de la alegerile locale si referendum !

Costel* 7 noiembrie 2012 at 6:47

Sa ne traiasca multi ani fericiti cele doua oi PDL-iste pe care Basescu le-a muls asa cum au dorit muschii dumnealui. Dragi oite PDL-iste acum sunteti sterpe iar pe 9 decembrie urmeaza … „TUNSOAREA” …

ulise 7 noiembrie 2012 at 8:07

ARD fura startul la campanie, USL fura voturi-vezi referendum Atanasiu

Albaiulian 7 noiembrie 2012 at 8:42

Cat de ipocriti pot fi usl-istii. Tot timpul le-a trebuit rapoarte de activitate din partea parlamentarilor nostri(mai ales celor de la PDL) iar acum cand le dau incalca nu stiu ce starturi.
Cand Dobra a dat raportul in presa ati tacut ca niste mici gramajoare din fundul gradinii!

Un cetatean dezamagit 7 noiembrie 2012 at 9:48

La aceste alegeri vedem aceleasi figuri ca si anii trecuti. Parca doar ipocrizia este mai mare. Cum poate sa vina acum USL-ul sa sustina ca doar PDL-ul a fost de acord cu taierea salarilor si a pensilor. Nu uitati de UNPR care si ei au votat aceste taieri. Si acum din ce alianta politica fac parte? Parca din USL. Atunci ma intreb: USL nu a votat pentru taierea pensiilor si a salariilor? Ba da! Sau UNPR-isti, care sint cei mai mari tradatori (asa cum sustineau PSD-isti) dintr-o data au devenit fete mari doar pentru ca au intrat in USL? Dar ceilalti parlamentari PDL-isti care acum au intrat in partidele care formeaza USL-ul nu au votat pentru taierea pensiilor si salariilor? Ba da! Deci si USL a votat taierea pensiilor si salariilor. Nu fiti ipocriti domnilor ca nu sinteti cu nimic mai buni unii ca ceilalti. Dobra in 2008 din partea carui partid candida? A votat pentru acele taieri draconice. Si acum este membru USL. Ce sa mai vorbim de Gigi Biecali ca imi vine sa vomit. Am crezut pana acum citeva luni in USL insa cind am vazut cum se prostitueaza cei doi „mari” lideri Antonescu si Ponta si isi pun „nurii” la bataie pentru citeva voturi a celor care ne-au facut atata rau am ajuns la concluzia ca nu sint alceva decit doua traseiste care au ajuns de pe soseaua de centura in fruntea Guvernului si Parlamentului. SARMANA TARA, BIET POPOR!!!

rrr 7 noiembrie 2012 at 11:01

Ceva specific ARD…furt, furt si iar furt. Si pe langa acestea, si o mare nesimtire

Besnik 7 noiembrie 2012 at 12:09

Dupa ce au inceput cu bicicletele vad ca continua si cu materiale de campanie, pliante etc. Le e chiar asa de greu celor din ARD sa mai astepte 2 zile pana incepe campania ?

Costel* 7 noiembrie 2012 at 12:13

Baietii e destepti. Au furat intodeauna se putea sa nu fure si acum startul?

Grigore 7 noiembrie 2012 at 12:52

Scria cumva pe biciclete votati ARD??? Scria votati Dorin Nistor?? Lasati-ne Usl-istilor in pace, voi tot timpul sunteti in campanie electorala:)) dar nu va iasa!

nicoleta 7 noiembrie 2012 at 13:38

dar la ce sa te astepti din partea celor de la PDL….trist ca ne conduce o „retea” de mincinosi si prefacuti…..rusine PDL……

momaie 7 noiembrie 2012 at 13:42

Ipocrizia pedelistilor nu mai are margini…..sa le fie rusine!

john 7 noiembrie 2012 at 14:23

dar de ce faceti campanie cu biciclete ? umblati 2, 3 sapt cu biciclete si dupa ce v-au ales prostanii sariti repede-n limuzine. urata politica dracului

Sophie 7 noiembrie 2012 at 15:16

Ma asteptam la asta si ma astept la multe altele din partea lor,sa le fie rusine !

km0 7 noiembrie 2012 at 15:46

Nu ma mai mira nimic. La cat a saracit tara asta Pd-ul.

@Maria , lasa ca vine Mos Nicolae sa vezi atunci ce bine o sa stea PD-ul cu mita electorala! Ca au strans banuti suficienti!

Jos mafia PDL!

dusul 7 noiembrie 2012 at 19:59

UN RAHAT DE RAPORT DE ACTIVITATE !!!! IN EL NU SCRIE NIMIC DESPRE TAIREA PENSIILOR, A SALARIILOR, ALOCATIILOR PT MAMICUTELE CU COPII SAU DESPRE FLOTA ROMANIEI !
De ce ar mai vota romanii un astfel de partid (PDL) care si-a batut joc de el ?

Selena 7 noiembrie 2012 at 23:24

trist, dar la ce te poti astepta de la ei (PDL)? Ar trebui sa le fie rusine, dar nu poti avea asemenea pretentii cand nu exista bun simt si respect. Trebuie sa fii nebun sa alegi sa fi condus de ei.