PDL Alba: ”Le mulțumim Ancăi Boagiu și lui Emil Boc pentru autostrada de la Sebeș!”

În stilul său de plagiator, Ponta își arogă încă o dată merite care nu-i aparțin. Autostrada Orăștie – Sibiu, este inaugurată astăzi de Ponta și camarila sa fără a spune că meritul pentru această investiție este al Guvernului PDL condus de Emil Boc și al Ministrului Transporturilor de la acea vreme, Anca Boagiu.

Anca Boagiu este cea care a obținut din partea Comisiei Europene finanțarea nerambursabilă pentru autostrada Orăștie – Sibiu, demarând, încă din 2011, lucrările la această investiție.

ELIT

PDL Alba s-a preocupat mereu de situația municipiul Sebeș, făcând numeroase demersuri pentru rezolvarea problemei traficului rutier din oraș, inclusiv prin strângerea a circa 10.000 de semnături de la cetățeni pentru demararea acestei investiții la autostradă.

Ne bucurăm că, în sfârșit, după numeroase întârzieri datorate miniștrilor din guvernul Ponta, cetățenii din Sebeș sunt eliberați de coșmarul traficului din oraș, grație unei investiții gândite și începute de PDL și le mulțumim public, pe această cale, lui Emil Boc și Ancăi Boagiu pentru autostrada de la Sebeș!

Biroul de presă al PDL Alba

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

Te-ar putea interesa și:

DOCUMENT| Comuna Stremț în scenariul ROȘU, Ocna Mureș, Cetatea de Baltă și Sântimbru în scenariul GALBEN. Măsuri pentru următoarele 14 zile stabilite de CJSU Alba

În urma ședinței Comitetului Județean pentru Situații de Urgență, s-a dispus menținerea în scenariul roșu a localității Stremț și în… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

VIDEO| PERCHEZIȚII în Alba și alte județe din țară într-un dosar cu acuzaţii de fals de monedă: Cum opera gruparea infracţională

Ofițerii BCCO Piteşti au efectuat marţi, 12 ianuarie, mai multe percheziţii domiciliare, în judeţele Alba, Sibiu, Arad şi Bacău, într-un… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

DOCUMENT| Orașul Abrud SCAPĂ de restricții. Incidența de infectare a scăzut sub 1,5/1000 de locuitori

Datorită scăderii incidenței cazurilor de coronavirus sub 1.5 la mie, orașul Abrud scapă de restricțiile impuse prevenirii răspândirii noului coronavirus,… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

OFICIAL: Starea de alertă, PRELUNGITĂ cu încă 30 de zile: Măsurile și restricțiile care vor trebui respectate

Prelungirea cu 30 de zile a stării de alertă, începând de miercuri, 13 ianuarie a fost aprobată de către Guvernul… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

OFICIAL| 3.697 cazuri noi de coronavirus în România. Bilanțul total ajunge la 676.968 de îmbolnăviri

Marți, 12 ianuarie 2021, Grupul de Comunicare Strategică a dat publicității noul bilanț al pandemiei de COVID-19 în România. Până… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Alba Iulia REVINE la SCENARIUL ROȘU. Incidența de infectare a ajuns la 3 cazuri/1000 de locuitori

Deși carantinarea Municipiului Alba Iulia a „dat roade” în ceea ce privește scăderea numărului de persoane infectate, orașul nostru a… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

FOTO| Baza de agrement cu ȘTRAND modern, loc de joacă pentru copii și zonă de relaxare, în Alba Iulia: Licitația pentru servicii de proiectare, lansată în SEAP

Primăria municipiului Alba Iulia a lansat vineri în Sistemul Electronic de Achiziții Publice, o licitație pentru servicii de proiectare faza… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

36 Comentarii

apoliticul 19 decembrie 2013 at 13:37

De ce nu-i multumiti si lui Basescu cel care a declarat „Romania nu are nevoie de autostrazi” ?
Sau aveti memorie selectiva?

HH 19 decembrie 2013 at 21:19

CAT DE PENIBILI POT SA FIE ACESTI PEDELISTI NEPUTINCIOSI MINCINOSI, AROGANTI SI HOTI !?

radu 19 decembrie 2013 at 23:12

pedelistii au fost mici copii pe langa ponta/antonescu/voiculescu…

goe 19 decembrie 2013 at 14:05

cel din dreapta care tine de afis este un handicapat,este omul viceprimarului impreuna cu IONUT LUPSE care este alaturi.Voi nu a-ti facut nimic pentru SEBES ,doar ati furat bani SEBESENILOR.Ciocul mic si la gara.

unucunbmw 19 decembrie 2013 at 14:12

si va mai mirati(primarie, consiliu judetean) de ce nu primiti bani de la bucuresti! daca asa ii tratati asa va trateaza si ei! trebuie sa invatati sa fiti diplomati chiar daca nu va place de ei. oameni v au ales cu speranta de mai bine, rezulta ca voi trebuie sa faci tot posibilul sa fie mai bine aici in alba. dar cu impresii de mari sefi nu vad unde ajungeti!

unucunbmw 19 decembrie 2013 at 14:14

scuze de greseli. graba asta….

vuvuzel 19 decembrie 2013 at 14:22

Da, aşa e : Anca Boagiu a adus o remorcă de chetriş, Boc l-a expropriat pe baciu’ Văsălie cu 10 ari de grădină, restul au făcut ăştia …

Status-Quo 19 decembrie 2013 at 20:40

Iar tu? Ti-a scapat pupatu in dos al pontanacului azi.
Las ca ii ridica sebesenii o statuie lu’ pontache asa ca o sa-i poti face dosu lucios ca nichelu.

vuvuzel 19 decembrie 2013 at 21:45

Constat că SQ Burcuş ăsta al meu e un câine credincios, mă urmareşte peste tot ! Constat de asemenea că i-a prins bine faptul că i-am scos o coastă : acum se poate apleca mult mai uşor să-şi lingă ciondrelul , doar că se pare că a cam inceput să-i placă să şi-l lingă şi nu-i mai ajunge ! Cred că va trebui să fac cumva să-i maresc raţia de lins ciondrele şi m-am gândit că ar fi bine să-l aduc şi pe Grivei şi pe Ciobanel şi am văzut pe lângă tomberon un dulău “mama lui “, cu un dărăboi de ciondrel sănătos, îi duc pe toţi trei să îi prezint lui Burcuş, să aibă ce linge … Si dacă nici aşa nu se satură, cred că am să i-l dau şi pe al meu ! (ciondrelul, bineânţeles !) Hai Burcuş, culcat ! Bravo băiatule ! Ia de aici !

Status-Quo 19 decembrie 2013 at 21:59

Bai fata, da cat de proasta poti fi! Uluitor. Pur si simplu dai in gropi.

vuvuzel 19 decembrie 2013 at 22:32

Care nu ţi-a plăcut la lins Burcuşe ? Al lui Grivei? Al lui Ciobănel ? Hai că ţi-l dau şi pe al meu ! Poate aşa o să constaţi că sunt mascul … No, hai, gata. Clisma ţi-ai făcut-o ? Dute fă un şi un pişu babetule şi gata, la culcare, că-i târziu şi iar o să ai probleme cu prostata … Poate te vindeci şi nu te mai tot ţii după mine …

Toto Sibiu 19 decembrie 2013 at 14:36

Pai sa le multumim,
SARNAAA !!!
si sa ii multumim si lu Ponta ca a lasat treaba sa mearga de la sine fara sa isi bage nasul lui de chinez.
SARNAAA !!!!
ps
EU AM CIRCULAT DEJA PE CENTURA SEBESULUI DE LA KRONOSPAN PANA LA MOTEL E SUPER !!!

apoliticul 19 decembrie 2013 at 14:36

Eu mai am o urare :PUIE MONTA

silentium 19 decembrie 2013 at 14:55

Sa multuimesti hotilor ! Dar pentru ce ? Sa nu uitati ca Sebesul nu mai are nici gara. E mai degraba o halta fara valoare. Ce trenuri mai poti lua din gara local ? Dar sa se bata cu caramida in piept pt autostrada Behtel, cei 2 ratati, ca aia a ajuns o ruina fara valoare. Daca ramieau la putere o ruinau si pe asta. Uita cineva ca cei de al UE au descoperit faptul ca exact pe aceste tronsoane fusesera facute minareli intre firmele care executau lucrarea si era cit pe aici sa fie oprite toate finantarile? Si asta era pe perioada portocacalie !

Nicu 19 decembrie 2013 at 14:57

Oare nu intra in atributiunile politicienilor sa lupte pentru populatie si pentru interesele acestora?!
Din cate stiu, ei si-au primit renumeratia, de la noi, atata timp cat au fost acolo si pentru ce au facut.
De ce trebuie sa multumesc cuiva?!
Pacat de acest popor condus de grupurilor infractionale, intr-un fel sau altul, denumite partide sau aliante politice.

Status-Quo 19 decembrie 2013 at 15:39

Absolut corect! Pe langa cei doi absenti nemotivat inca trei oameni care au avut merite in ceea ce vedem azi la Sebes trebuiau invitati la inaugurare: Basescu, Boc si Boagiu.

MariusC 19 decembrie 2013 at 15:40

Semnaturi pentru autostrada ? Adica PDL a stat in semnaturile cetatenilor ? :))))) De cand atata diplomatie ? :)))

Robert 19 decembrie 2013 at 18:12

D-nilor din p.d.l ciocul mic meritul pentru aceasta autostrada este la tuturor rominilor nu al lui ponta sau boc sau boagiu sa va intre bine in cap ca meritul este al romanilor,voi partidele politice din 89 incoace toate fara esceptie ati facut doar rau romanilor

Status-Quo 19 decembrie 2013 at 20:24

Tot al romanilor era meritul si pana in 2009-2010? Nu?! Da al cui era? Da in 2004, cand s-a incheiat contractul cu Bechtel al cui era meritul?

Asculta aici mai Robert Carol de Anjou:
cu 1,3 miliarde de dolari dati Bechtel cam cati km de autostrada gen asta de la Sebes faceam? Iti ajungeau banii astia sa faci autostrada de la Sibiu pana la Pitesti?

Ai ceva de comentat?

sebesanul 19 decembrie 2013 at 19:38

Victor si Dan si-au facut pana azi f bine treaba in a tine fraiele tarii. Sunt curios ce vor zice PDL-stii din Sebes care sunt inca multi, uniti si vocali cand Sebesul v-a fi legat de Cluj, Brasov si Bucuresti in 3 ani pe autostrada. Din pacate PSD-stii sunt invatati sa taca si sa faca. Asa ca lasati naibii id-urile de Sibiu si plimbati-va pe banii vostrii pana la Sibiu sa invatati ce insemna un consiliu judetean si o primarie bine ancorata in realitate si care stie sa foloseasca cu folos fiecare leu pe care pot sa il gaseasca in folosul comunitatii lor.

Status-Quo 19 decembrie 2013 at 20:27

Bai sebesene,
n-ar trebui sa-ti zici cumva sebeseanu psdist?
Zi-mi si mie trei lucruri bune facute de Ponta si trei de Sova.

Raspuns 19 decembrie 2013 at 22:42

: Lcrul 1, lucrul 2 si lucrul 3, apoi
Lucrul 4, lucrul 5 si lucrul 6. Satisfacut ?

Toto Sibiu 20 decembrie 2013 at 12:41

OHOHO super raspuns, :-()

Status-Quo 20 decembrie 2013 at 21:27

vulvuzela…vulvuzela… mirosi de la o posta!

vuvuzel 21 decembrie 2013 at 9:17

Văd că eşti obsedat rău de tot de persoana mea !
No, ai întrecut măsura, Burcuşele, de fapt Testy-Kool, parcă-ţi vine mai bine ! Si cum ziceai? Nu ţi-a ajuns să-ţi lingi ciondrelul? Nici a lui Grivei ? Nici al lui Ciobănel ? Nici al maidanezului de la tomberon ? Ti l-am dat şi pe al meu şi tot nu ţi-a ajuns ? Hai că m-am gândit cum rezolvăm problema : La Tătârlaua, (în trecere fiind) am văzut o dată, pe păşune, un măgar sănătos şi hotărât. Culmea, era şi in “călduri” aşa ca l-am văzut şi cât era de dotat …! în momentul ăla, automat, m-am gândit la tine prietene şi mi-am zis “ Ce bun ar fi pt. SQ ciondrelul măgarului ăsta , poate o să-l satisfacă, in sfârşit şi aşa scap şi eu şi nu va mai tot umbla după mine să-i dau să-mi lingă …” Aşa că stimabile T-K, după sărbători rezolv problema şi-ţi aduc şi magarul să-i SP, stai liniştit. Poate scap de tine !
PS Daca nici după tratamentul cu scula măgarului nut e vindec, tot te rezolv eu cumva , că tot pe păşune la Tătârlaua am văzut şi o ciurdă de ghiboli !

mike 19 decembrie 2013 at 19:38

Chiar ca nu reusesc sa inteleg de ce atita propaganda ,taieri de panglici ,multumiri si perieri la o simpla veste cum ar fi autostrada -x la y- In o tara democrata treburile aste nu se petrec . Compania ia lucrarea si se stradue sa o faca la timp si calitativ fara -nasul bagat- al altora decit -Controlul de Calitate al al recipientului. In 1937 America a terminat cel mai mare baraj Hidro-electric din lume Hoover Dam si nu sa facut atita tam-tam. Dar cind spui Romanica intelegi automat -politca- Ai mare dreptate -Robert!!!!!

Robert 19 decembrie 2013 at 20:41

Asculta bine la mine status-quo eu nu fac parte din echipa depupincuristi a vreunui partid , din 89 incoace toti politiceni au furat nu au construit nimic , iar unora ca tine le arunca cite un os sa roada casa poata latra pentru ei , asa ca ciocul mic, ca lumea va cunoaste dupa latrat

Status-Quo 19 decembrie 2013 at 21:44

Roberto monser,

prinzi fluturi! Si esti cam nihilist, vorba lu’ domn Nae. Toti fura, toti nu fac nimic! Clisee, lozinci si propaganda. Lipsa de judecata.

Ce se vede la nord de Sebes tot nimic e? Dar in cetate la Alba Iulia tot nimic e?

Nu mi-ai raspuns la intrebari. Ti s-au terminat argumentele? Nu te pronunta asupra mea ca nu ma cunosti.

Ovidiu 20 decembrie 2013 at 9:07

SĂ TRĂITI BINEEEEEE………!!!!!!

vuvuzel 20 decembrie 2013 at 13:16

SĂ TRĂITI BINEEEEEE………!!!!!!
Vorba unui circar !

leo 20 decembrie 2013 at 12:46

Lati dezamagit pe Florin Roman(cat de penibili pot fi unii,cica omul marilor proiecte)rusine…

Dani 20 decembrie 2013 at 16:19

Daca lasau Bechtel sa lucreze dupa contractul semnat de Nastase, era gata Brasov-Bors pana acuma.

ion 20 decembrie 2013 at 19:44

Fratilor, cit de prosti ,dobitoci si indoctrinati trebuie sa fie uni oameni ca sa se duca cu o pancarta si sa multumeasca lui boc, boagiu,udrea,basescu etc.Nu merita nici un politician multumiri din partea oamenilor pentru ca isi vad doar propriile interese.

Status-Quo 20 decembrie 2013 at 21:20

Ioane,
”Uni” e dobitoci.
”Alti” e indoctrinati.
Ce ”sai” faci ”astai” veata!

Pescaru Doru 21 decembrie 2013 at 10:27

Fac ce pot in SITUATIA de fata ,IN OPOZITIE,ca daca nu fac nimica iar satitii de c….in sus ca nu facVoi CIRCOTASII ,ce ati vrea ,sa nu fi facut nimica .Eu tare as vrea sa vad PINA CIND O SA-I tinetii pe LUPII astia la putere,si cit o sa SUFIRITII ,pina va ajunge CUTITUL LA OS PDL cum au fost buni sau rai ,dar SE MISCA TARA ,incet dar se misca .ACUMA SA BLOCAT .USL CE LUCRARII AU INCEPUT DE LA ZERO . N I C I U N A ,doar VORBE >

silentium 21 decembrie 2013 at 13:56

Chinezii, invitati fiind sa faca autostrazi la noi, ne intreaba citi km de autostrada avem. Li se raspunde ca circa 300 km. Chinezii dau din cap si spun – Pai daca v-ati apucat doar de 2 saptamini, normal ca aveti doar atita !